Eskişehir'de Kahraman hakkında suç duyurusu

ESKİŞEHİR'de Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Eğitim-İş Sendikası üyeleri, "Laiklik yeni anayasada olmamalı" sözleri nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman...

Haberler 27.04.2016, 17:08
Eskişehir'de Kahraman hakkında suç duyurusu
ESKİŞEHİR'de Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Eğitim-İş Sendikası üyeleri, "Laiklik yeni anayasada olmamalı" sözleri nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Adalet Sarayı önünde toplanan yaklaşık 30 kişi 'Türkiye laiktir, laik kalacak' ve 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' şeklinde sloganl attı. Basın açıklamasını okuyan Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı Ebru Sungar TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı istifaya çağırdı. Sungar şöyle konuştu:

"Atatürk ilke ve devrimleri ile Türkiye Cumhuriyeti'nin laiklik ilkesi ve üzerinde yükseldiğinin bilinciyle, laiklik ilkesinin korunmasına büyük önem verir. Kişilerin inanç ve vicdan özgürlüklerini savunurken, dini inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanmalarını ya da baskı altına alınmalarını da kabul edilemez bulur. TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a kendilerini var eden iradeyi ve o iradenin sonucu olan siyasal rejimi korumakla yükümlü olduklarını hatırlatıyor, istifaya davet ediyoruz. Cumhuriyete açık bir saldırı niteliğinde olan bu eylem karşısında tüm Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz. Cumhuriyetten, laiklikten demokrasiden yana tüm demokrasi güçlerini de dinci faşizme karşı olarak mücadele etmeye davet ediyoruz."

Yapılan konuşmanın ardından gruptakiler, TBMM Başkanı İsmail Kahraman hakkında hazırladıkları suç duyurusu dilekçesini savcılığa verdi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@