Ermeni Soykırımı Yalanı Emperyalist Bir Yalandır

Bİrleşik Kamu-iş'e bağlı sendikaların İzmir şubelerinin de bileşeni olduğu, Eğitim-iş İzmir 2 Nolu Şube Başkanı, Birleşik Kamu-iş İzmir İl Temsilcisi Prof. Dr. Ömer Lütfi Değirmenci’nin  dönem

Haberler 23.04.2015, 00:44
Ermeni Soykırımı Yalanı Emperyalist Bir Yalandır

Bİrleşik Kamu-iş'e bağlı sendikaların İzmir şubelerinin de bileşeni olduğu, Eğitim-iş İzmir 2 Nolu Şube Başkanı, Birleşik Kamu-iş İzmir İl Temsilcisi Prof. Dr. Ömer Lütfi Değirmenci’nin  dönem sözcülüğünü yürüttüğü İzmir Cumhuriyet İçin Güç Birliği PlatformuErmeni Soykırımı Yalanı” için bugün bir basın açıklaması yaptı.  

Cumhuriyet İçin Güç Birliği ve katılımcıları olarak, iddia edilen sözde Ermeni Soykırımının 100. yıldönümünde ülkemiz aleyhindeki çabaları kabul etmeyeceklerini, 100 yıl önce yaşandığı iddia edilen olay ile ilgili gerçeklerin ancak tarihi belgeler ile ve tarihçiler tarafından gün ışığına çıkarılması gerektiğini savunduklarını, siyasetçilerin ve din adamlarının ülkemiz aleyhinde izlemiş oldukları politikaların, emperyalizmin ülkemiz ve topraklarımız üzerindeki bitmek, tükenmek bilmeyen planlarının parçası olarak değerlendirdiklerini belirten Değirmenci  “Bizler soykırımı söylem ve iddialarıyla ilgili gerçeklerin üzerinin daha fazla örtülemeyeceğini bilerek, bu gerçekleri yeniden ve en yüksek sesimizle kamuoyuna iletiyoruz:

1.‘‘Ermeni Meselesi’’nin ortaya çıkışı, Osmanlı Devleti’nin parçalanması kararıyla eş zamanlıdır. Emperyalist Devletlere böyle bir hedefi önlerine koyma cesaretini veren ise dönemin ağır yanlışlarla dolu devlet yönetim politikalarıydı.

2.Durum, 2000’li yılların henüz başındaki Türkiyemiz’de de ne yazık ki aynıdır. Ağır hasarlara yol açan hükümet politikaları adeta devlet politikası haline gelmiştir. Hükümetlere bağlı olmaksızın sürdürülmesi gereken MİLLİ MENFAAT KAVRAMI çiğnenmiştir. Devlet Yönetimi zihniyeti, zaaf ve teslimiyet halindedir. Bu zaaf ve teslimiyet politikaları zamanlamayı çok iyi bilen Vahşi Emperyalizme büyük fırsatlar sunmaktadır. Emperyalistler ve onların taşeronları, ‘‘Zemin Hazır!’’ diyerek, Ermeni başta olmak üzere Pontus Rum, Dersim, Kürt, Keldani ve Süryani gibi katliam ve soykırım iddialarını zirveye tırmandırmışlardır.

3.Avrupa Parlamentosunun, hücum borusunu çalmasıyla işareti alan ve en büyük savaş finansörü olan Vatikan görevini yapmış, Haçlı Seferi çığırtkanlığını yenilemiştir.

4.Hükümetçe uzun zamandır yürütülen Oslo, İmralı, Kandil görüşmeleriyle, Erivan-Sarkisyan görüşmeleri ve HDP-Taşnak İşbirliği Kararları bütünü tamamlayan parçalardır. Dolayısıyla, ‘‘Kürt Sorunu’’ ve ‘‘Ermeni Soykırımı’’ adı verilen projelerin üretim merkezleri de, hedefleri de aynıdır, tektir.

Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin bütünlüğünden, Ulusumuzun Birliğinden yana olan bizler bu değerlere düşmanca yaklaşanlara şöyle sesleniyoruz:

1.‘‘Ermeni Soykırımı’’ Yalanı: gerçeklere, tarihe ve büyük acılar çekmiş Anadolu İnsanı’na yapılmış hayâsız ve aciz bir saldırıdır. Acizdir. Çünkü, gerçekler güneş gibidir. Onları gizli tutmak, saklamak mümkün değildir. Rus, İngiliz, Amerikan, Osmanlı hatta mevcut Ermeni belgelerinden gerçekler haykırmaktadır. Bunları çocuklarımıza öğretmek görevimizdir.

2.Artık, duymazlıktan gelmeyi, hep savunmada kalmayı, pasif duruşu, suçluluk psikolojisini reddediyoruz. Devletimizin de böyle davranmasını bekliyoruz.

3.Bizlerin, ülkemizi ulusumuzu ve geleceğimizi savunma kararlılığımız TAMDIR. Bu asli görev, ne seçimlerin ne de ekonomik kriz gibi hiçbir olgu ve koşulun gölgesi altında kalmamalıdır.

4.Bizler, ülkemizin, mezhep ve etnik ayrımlarla bir iç savaşa sürüklenmesine de kararlılıkla karşı duracağız.” dedi.

Cumhuriyet İçin Güç Birliği olarak bu iddiaların dünya kamuoyunda yer etmesi amacıyla 1970’li yıllarda başlatılan Türk Diplomatlarına karşı acımasız saldırıları unutmadıklarını, katledilen 42 şehit diplomatımızı bir kez daha saygı ile andıklarını, Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki oyunların da iç ve dış tehlikelerin de farkında olduklarını belirten Değirmenci  “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Gençliğe Hitabesinde bütün bu tehlikeleri açıkça belirtmiştir.  Bugün gelinen nokta tam da iç ve dış düşmanların ortak çabalarının sonucudur. Türk Milleti olarak elbet bu gidişi kabul etmiyor ve reddediyoruz. Bu amaçla 24 Nisan 2015 günü Şehit Diplomatlarımızı anacak ve Cumhuriyetimizin savunucuları olarak iç ve dış düşmanların karşısında kararlı duruşumuzu bir kez daha göstereceğiz. 24 Nisan 2015 Cuma günü saat 17.30’da Bostanlı Vapur İskelesinde buluşacak, oradan Şehit Diplomatlar Anıtına yürüyecek ve orada anma programımızı gerçekleştireceğiz. Bütün yurttaşlarımızı Bayraklarıyla birlikte anma programımıza katılmaya davet ediyoruz.”  dedi.

eğitim iş izmir 2 nolu şube

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@