Eğitim Sen Üyeleri, Okul Müdürünü Darp Etti iddiası

Gaziemir'de görev yaptığı okulda yürütülen soruşturma sonucunda görev yeri değiştirilen öğretmen, üyesi olduğu Eğitim Sen'li bir grup ile okul bahçesinde bir protesto g&oum

Haberler 05.05.2015, 23:46
Eğitim Sen Üyeleri, Okul Müdürünü Darp Etti iddiası

Gaziemir'de görev yaptığı okulda yürütülen soruşturma sonucunda görev yeri değiştirilen öğretmen, üyesi olduğu Eğitim Sen'li bir grup ile okul bahçesinde bir protesto gösterisi yapmak istemiş, ancak bu sırada yaşanan arbedede okul müdürü ve bir öğrenci, sendika üyelerinin saldırısına uğramıştı. Olaya ilk tepki Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Ali Musa Bina'dan geldi. Bina, yaşananları Eğitim Sen'lilerin sebep olduğu 'vandalizm' olarak değerlendirdi.

Gaziemir Mimar Kemalettin Kız Teknik ve Meslek Lisesi Felsefe Öğretmeni İ. S. öğrenciler üzerinde siyasi propaganda yaptığı ve yürütülen soruşturma neticesinde görev yeri değişikliği almasının ardından üyesi olduğu Eğitim-Sen'li bir grup ile okul bahçesinde protesto gösterisi yapmak istedi. Gruba kapıdaki güvenlik görevlisi ile okul müdürü Ü. O. engel olunca yaşanan arbedede iddiaya göre müdür Ü.O ile bir öğrenci darp edildi.    

Konuyla ilgili olayın yaşandığı ileri sürülen Mimar Kemalettin Kız Teknik ve Meslek Lisesi önünde bir basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı ve Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, Eğitim Sen'lilerin gerçek bir vandalizm örneği ortaya koyduklarını söyleyerek, "Çocuklarımızı çeşitli istismar politikalarıyla militarize etmeye çalışanlara karşı mücadelemiz sürecek. Şehrin orta yerinde bir okulda çalışanlarına, öğrencilerine ve müdürüne şiddet uygulayarak yıldırıp sindirebileceklerini düşünen Eğitim Sen, kaybetmeye mahkumdur" dedi.

Basın açıklamasına Bina'nın yanı sıra Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube yönetim kurulu üyeleri, Mimar Kemalettin Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Ü.O ve ilçede görev yapan diğer okul müdürleri de katıldı.  

"Bunun adı vandalizm"

Bina, basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu;

"Soruşturma sonucunda görev değişikliği cezası alan Gaziemir Mimar Kemalettin Kız Teknik Ve Meslek Lisesi Felsefe Öğretmeni İ. S’ye destek ve verilen cezayı protesto amacıyla okulu basan Eğitim Sen’liler, gerçek bir Vandalizm örneği sergilediler. Olayı dramatize edip güya haklı oldukları izlenimini vermek için protestolarında öğrencileri de kullanmak isteyen vandallara izin vermeyen güvenlik görevlisini, okul müdürünü ve öğrencileri darp ettiler.

Malum sendikanın militanları, öğrencilerin böyle bir olayda kullanılmasını engellemek için kapıyı kapatmaya çalışan okul müdürüne küfürler savurup 'AKP’nin Müdürü', 'AKP’nin köpeği' gibi hakaret dolu ifadelerle saldırdılar. Bu olaya ve müdürlerinin darp edilmesine engel olmaya çalışan öğrenciler de bu şiddetten nasibini aldı. Bununla yetinmeyip elindeki megafonla öğrencinin kafasına vurmaktan çekinmeyen malum sendikanın militanları, önlerine çıkanlara küfürler ve yumruklar savurdular. Her türlü tahrike ve kışkırtmaya rağmen sağduyusunu koruyan okul müdürü, polisi arayıp yetkilileri durumdan haberdar edebilmiş, olay sonucunda müdür ve bazı öğrenciler ise darp raporu almışlardır.

Peki emek ve özgürlük söylemiyle yola çıktığını iddia eden bir sendika nasıl bu hale geldi? Yıllarca vesayet sistemine payandalık eden ve ikna odalarında üye çalışmaları yapan bu sendika, özgürlük ortamında kan kaybetmeye devam ediyor. Yıllardır Öğretmenler odalarında uyguladıkları mahalle baskılarına son verilince eriyen ve günden güne küçülen Eğitim Sen, bir anda yalan ve iftiralarla sendikamıza saldırmaya başladı. Sendikacılığı, hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi yerine öğretmenleri baskı altında tutmak olarak gören Eğitim Sen’in millet iradesini yok sayan beşli çetenin üyesi olduğu günleri daha unutmadık.

Şehrin ortasında bir kız meslek lisesi çalışanlarına ve öğrencilerine şiddet uygulayarak yıldırıp sindirebileceklerini düşünen Eğitim Sen, kaybetmeye mahkûmdur. Bu zihniyet pek çok defa okulları şiddet ve kaos ortamına dönüştürmeye çalışmışsa da başarılı olamamıştır, bundan sonra da olamayacaktır. Bunların gerçek yüzünü gören öğretmenlerimiz, sendikadan istifa edip aramıza katılmaktadır. Tüm milletimiz bilmelidir ki bu sendika ve destekçileri en büyük zararı çocuklarımıza vermektedir.

Eğitim-Bir-Sen olarak malum sendikanın tehdit ve şantajlarına pabuç bırakmayarak direnen öğretmenlerimiz ve eğitim yöneticilerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Daha dün Kınık’ta İlçe Milli Eğitim Müdürünün odasını basıp mobing uygulayan ve utanmadan basın açıklaması yapan sendikanın bu tavırlarını esefle karşılıyoruz. Ülkemizin barış ve huzurunu bozarak üye artışı yapabileceğini düşünen bu sendikanın yöneticilerini sağduyuya davet ediyoruz."

Kaynak: sendikahaberleri.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@