Eğitim Sen, Okullarda Yaşanan Olaylara Dikkat Çekti

Eğitim Sen Batman Şubesi, okullarda yaşanan olaylar ve güvenlik zafiyeti nedeniyle il yöneticilerini önlem almaya davet etti.

Haberler 08.12.2015, 17:33
Eğitim Sen, Okullarda Yaşanan Olaylara Dikkat Çekti

Eğitim Sen Batman Şubesi, okullarda yaşanan olaylar ve güvenlik zafiyeti nedeniyle il yöneticilerini önlem almaya davet etti.

Eğitim Sen Batman Şubesi: İl Yönetiileri Okullarda Yaşanan Olaylar İçin Önlem Almalı

 

 

Okullarda yaşanan kavga ve benzeri olaylara dikkat çeken Eğitim Sen Batman Şubesi, okullarda yaşanan olaylar ve güvenlik zafiyeti nedeniyle il yöneticilerini önlem almaya davet etti.

Batman Anadolu Lisesi başta olmak üzere bazı okullarda yaşanan kavga ve darp olayları, Batmanın gündemi olmuştu.

Yaşanan olaylara dikkat çeken Eğitim Sen yöneticileri, Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğünün okullardaki güvenlik zafiyeti başta olmak üzere, bir çok konuda önlemleri arttırmalarını istedi.

Sendika yöneticileri, yaşanan olaylar ile ilgili yaptıkları açıklamada "Batman, eğitim-öğretim tarihinde Batman Anadolu Lisesi gibi güzide bir okulda yaşamadığı bir vakayı geçen günlerde yaşamış ve basına konu olmuştur. Ancak öyle görülüyor ki bu durum sadece bu okulumuzla sınırlı kalmamış ve Ahmed'e Xane İmam Hatip Lisesi'nde, Fatih Lisesi'nde ve basına yansımayan daha pek çok okulumuzda daha önce hiç şahit olmadığımız çok tehlikeli gerginliklerin olduğu zaman zaman ölüm tehlikesi oluşturacak şiddet olaylarının yaşandığını, okul çıkışlarında yaşı küçük öğrencilerden zorla haraç alındığını bilmekteyiz. Okulların içine kadar girmiş olan bu şiddet olaylarının okul çevrelerinde eğitim öğretim ile ilgisi olmayan ve tehlike yaratabilecek potansiyele sahip kişilerin cirit atıyor olmaları yine maalesef ki uyuşturucu vb. zararlı maddelerin satışının okul içlerine kadar girdiğine şahit olmaktayız.

Bütün bu konular ile ilgili olarak çözüm yollarının özellikle öğrenci velilerinin de aktif katılımının sağlanacağı eğitim öğretim paydaşlarının bir an önce İl Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince bir araya gelip neler yapılabileceği konusunda çözüm yolları aranması gerekmektedir. Bu tür sorunlara salt güvenlik yöntemleri geliştirerek engel olunamayacağı açıktır.

Batman Eğitim Sen şubesi olarak konuyu yakından takip edeceğimizi üzerimize düşen her türlü rolü oynayacağımızı beyan eder, konu ile ilgili başta sayın valimizi ve bütün yetkilileri ivedilikle çözüm yolları aramaya davet ediyoruz"

Kaynak: haberler.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@