Eğitim-Sen o sitelere savaş açtı...

Eğitim-Sen'den yapılan açıklamada teröre destek gerekçesiyle açığa alınan üyeleri için PKK'lı öğretmenler ifadesini kullanan basın yayın organlarına savaş açtı.

Sendika 04.12.2016, 14:41 04.12.2016, 14:47
Eğitim-Sen o sitelere savaş açtı...

Eğitim-Sen o sitelere savaş açtı.... “Teröre destek” gerekçesiyle açığa alınan üyeleri hakkında “PKK'lı öğretmenler” ifadelerini kullanan basın yayın organlarına savaş açtı.

Üyelerinin teröre destek değil sendikal eylem ve muhalif kimliklerinden dolayı hedef alındığını belirten Eğitim-Sen, bu tarz ifadeler kullanan yayınları ve siteleri tespit ettiklerini ve bunlarla ilgili yargı yoluna gittiklerini açıkladı. Sendika, açtığı davalar sonunda ciddi tazminatlar kazanacağını düşünüyor.

Çeşitli iddialarla açığa alınan ve göreve dönen üyelerinin hakkını sonuna kadar arayacağını açıklayan Eğitim-Sen konuyla ilgili mücadelenin bitmediğini belirterek kazanılan tazminatların mağdur edilen üyelere aktarılacağını dile getirdi.

Eğitim-Sen’in açıklaması şöyle: 

Sendikal eylemlerden zorla suç üretme çabaları, tetikçi sitelerin haberleri ve “AK troller”in kışkırtmaları birer birer boşa çıkmaktadır! Eğitim Sen’i ve üyelerini iftira atarak hedef gösterenler, yalan haberlerle yargısız infaz yapanlar mutlaka hesap vereceklerdir!

Hep söyledik, yine söylüyoruz: “Mücadele edenler her zaman kazanamayabilirler, ancak kazananlar, hep mücadele edenlerin içinden çıkmıştır!” Açığa alınan tüm eğitim emekçileri gibi, yargısız infaz sonucunda ihraç edilenler de görevlerine mutlaka döneceklerdir!

Bizlere iftira atarak, yalan haber yaparak saldıranlardan kazanacağımız tazminatları ihraç edilen üyelerimize dayanışma için kullanacağız!

Hatırlanacağı üzere Eğitim-Sen ile kamudanhaber sitesi arasında ciddi tartışmalar yaşanmış ve en son Eğitim-Sen Tetikçi Siteler İş Başında! diye doğrudan bu sitenin yaptığı haberleri yalanlamıştı. Önümüzdeki günlerde bu olay ile ilgili yaşanacak gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@