Eğitim Sen: Gazınız Tomanız Bize Vız Gelir Vız

Eğitim Sen, bugün gerçekleşen toplu sözleşme görüşmelerine yönelik itirazlarını iletmek üzere gittiği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı binası önünde polis müdahalesiyle karşı karşıya kaldı.

Haberler 03.08.2015, 18:19
Eğitim Sen: Gazınız Tomanız Bize Vız Gelir Vız

ANKARA (ANKA) – Eğitim Sen, bugün gerçekleşen toplu sözleşme görüşmelerine yönelik itirazlarını iletmek üzere gittiği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı binası önünde polis müdahalesiyle karşı karşıya kaldı.

Eğitim-Sen’den yapılan yazılı açıklamaya göre, polis müdahalesi sonucu KESK MYK üyesi İlhan Yiğit ve BES üyesi Sinan Ok gözaltına alınırken aralarında Eğitim Sen MYK üyesi İsmail Sağdıç`ın da bulunduğu çok sayıda üye biber gazına maruz kaldı.

-“KALICI ÇÖZÜMLER BEKLENMESİ HAYALPERESTLİKTİR”-

Açıklamada, “Söz konusu ‘pazarlıktan’ kamu emekçilerinin sorunlarına kalıcı çözümler üretilmesini beklemenin hayalperestlik olduğu” belirtilirken şu ifadelere yer verildi:

“Kendisi dışındaki diğer konfederasyonların masaya oturmasını meşru görmeyenler bu gerçeği asla unutmamalıdır. Ve yine unutulmamalıdır ki emekçilerin birliği her türlü satış sözleşmesini yırtıp atacak kudrete sahiptir. İşte o gün ‘Gazınız, TOMA’nız bize vız gelir vız.” (ANKA)

(HTC/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@