Eğitim- Sen'den Uşak Belediyesi'ne tepki

EĞİTİM Sen Uşak Şube Başkanı Burak Yavaş, yoksul öğrencilerin gereksinim duyduğu eğitim-öğretim materyallerini, kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sosyal yardım etkinliği düzenlemek ve bunun için Uşak Belediyesi'nin...

Haberler 17.05.2016, 15:41
Eğitim- Sen'den Uşak Belediyesi'ne tepki
EĞİTİM Sen Uşak Şube Başkanı Burak Yavaş, yoksul öğrencilerin gereksinim duyduğu eğitim-öğretim materyallerini, kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sosyal yardım etkinliği düzenlemek ve bunun için Uşak Belediyesi'nin Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım toplamak için Atatürk Anıtı önüne kurduğu çadırı kullanmak istediklerini, ancak izin verilmediğini söyledi.

Eğitim Sen Uşak Şubesi olarak düzenlemek istedikleri 'Köy Okullarına Kitap Götürüyoruz' kampanyasına engel olunduğunu öne süren Şube Başkanı Burak Yavaş, Uşak Belediyesi'nin kendilerine izin vermediğini savundu. Yavaş, "Uşak Belediyesi'nin Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım toplamak için Atatürk Anıtı önüne kurduğu çadırı, biz de köylerimizdeki öğrencilere kitap toplamak için kullanmak istedik. Belediyeye gidip çadırı talep ettiğimizde olumsuz yanıt aldık. Bunun üzerine 15 Mart'ta resmi yazı ile müracaat ettik. 60 günlük yasal süre geçmesine rağmen Uşak Belediyesi dilekçemize dahi yanıt vermedi. Atatürk Anıtı önünde aylarca farklı derneklere çadır açma izni veren belediye, böyle bir talep Eğitim Sen tarafından dile getirildiğinde duymayan, görmeyen, konuşmayan 3 maymunu oynamaktadır" dedi.

Yardım toplama projeleri kapsamında Uşak Belediyesi'nce kiralanan bir taşınmazın, 3 yıllığına Ensar Vakfı'nın kullanımına sunulduğunu iddia eden Yavaş, benzer bir ortak proje talebinde bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi'nin isteğinin mecliste oy çokluğu ile reddedildiğini ileri sürdü. Yavaş, şöyle devam etti:

"Kindar ve dindar nesil diye yola çıkılan, ama gelinen noktada ülkenin birlik ve beraberliğinin tamamen yok edildiği, toplumun bir kesimin diğer kesimlere düşman edildiği, insanlığın, sevginin, dayanışmanın, kardeşliğin ayak altına alındığı bu bölücü politikalar, 'benden değilse yok olsun' yaklaşımını Uşak yerelinde de sürdüren Uşak Belediyesi'ni kınıyoruz. Uşak Belediyesi'ni bütün Uşak halkına hizmet üretmeye davet ediyoruz."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@