Eğitim-Sen'den ihraçlara basın açıklamasıyla protesto

MİLLİ Eğitim Bakanlığı tarafından terör örgütü ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle 11 bin 285 personelin açığa alınmasını Van Eğitim-Sen şubesi basın açıklamasıyla protesto etti.

Haberler 08.09.2016, 18:34
Eğitim-Sen'den ihraçlara basın açıklamasıyla protesto
Osman BEKLEYEN-Orhan AŞAN (DHA)- MİLLİ Eğitim Bakanlığı tarafından terör örgütü ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle 11 bin 285 personelin açığa alınmasını Van Eğitim-Sen şubesi basın açıklamasıyla protesto etti.

Hacıbekir Caddesi üzerindeki Eğitim-Sen Şubesi önünde yapılan açıklamaya 70 öğretmen katıldı. Açıklamayı Eğitim-Sen Van Şube Başkanı Gülcan Kaçmaz Sayyiğit yaptı. OHAL kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerin iktidarın elinde tehlikeli bir silah haline geldiğini belirten Sayyiğit,"AKP 15 Temmuz darbe girişimini fırsata çevirerek darbeyle alakası olmayan ama kendisine muhalif olan herkesi susturmanın derdine düşmüştür. Hükümetin arkasına sığındığı OHAL kalkanıyla, yıllardır eğitim ve bilim emekçilerini örgütlü mücadelesi karşısında yapamadıklarını, darbe fırsatçılığı üzerinden yapmak istediği anlaşılmaktadır. Hükümet yeni eğitim yılına sayılı günler kala telafisi mümkün olmayan sonuçlara ve kaosa yol açacak, çocuklarımıza ve eğitim emekçilerine büyük mağduriyetler yaşatacak yasadışı adımlar atmaktan vazgeçmeli. Hukuka ve yasalara saygılı olmalıdır" dedi. Toplana kalabalık daha sonra hükümet aleyhine slogan atarak dağıldı.  
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@