Eğitim-Sen'den ihraç edilen üyelerine her ay düzenli maaş

ogretmenlericin.com'un haberine göre Eğitim-Sen meslekten ihraç edilen üyelerine her ay maaş yatırıyor...

Sendika 23.01.2017, 23:54 11.02.2017, 09:01
Eğitim-Sen'den ihraç edilen üyelerine her ay düzenli maaş

Sendika Başkanı Kamuran Karaca, son KHK ile ihraç edilenlerin 4’te 1’inin Eğitim-Sen üyesi olduğunu belirtti. 110 bin üyesi bulunan sendikadan, önceki KHK’larla 872 kişi ihraç edilmişti. Karaca uygulamayla ilgili Hürriyet’e şu açıklamayı yaptı: “Sendika olmanın gerekçesi bu. Diğer sendikaların da yapmasını isteriz. Eğitim-Sen olarak tüzüğümüzde bir hüküm var. Yüz kızartıcı suçlar hariç; hangi gerekçeyle olursa olsun, siyasi ve sendika faaliyeti gibi diğer başlıklarla ihraç edilen arkadaşlarımıza hukuk süreci bitene kadar maaşlarının 3’te 2’sini ödüyoruz. İç hukuk yolları bitene kadar ödemeyi sürdüreceğiz. Mahkeme işten atılması kararını onaylarsa bitiriyoruz. Kişiyi haklı görürse işine dönüyor. Bu durumda ödemeyi geri alıp, dayanışma hesabına geri koyuyoruz. Mahkeme 4 ay sürdü diyelim. Devlet onlara o ücreti ödüyor. Biz de işe döndüğünde 4 aydır ödenen ücretin tamamını alıyoruz.”

AYLIK 2 BİN LİRA MAAŞ ÖDENİYOR

Eğitim-Sen’in 22. yılında katıldığı konferansta açıklamalarda bulunan Karaca, KESK’e bağlı sendikalara 15 Temmuz’dan sonra baskı uygulandığını belirtirken, Eğitim-Sen’in ve KESK’in cemaatle bağının olmamasına rağmen barış ve kardeşlikten yana 10500 üyelerinin açığa alındığını, açığa alınan üyelerinin de tamamına yakının görevlerine geri döndüklerini açıkladı. Meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üyelerinin tekrar görevlerine dönmeleri için mücadelelerini de sürdüreceklerini belirten Karaca, ihraç edilen Eğitim-Sen üyelerine aylık 2 bin lira ödeme yaptıklarını açıkladı.

KESİNTİLER ARTTI

Sendika üye aidat kesinti oranı olarak yeni bir rakam belirlediklerini belirten Karaca, üye aidat kesintilerinde oranı binde 5’ten binden 8’e çıkardıklarını açıkladı.

AYLIK 10 LİRA KESİNTİ TALEBİ

Hatırlanacağı üzere meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üyelerine maddi destek vermek adına Eğitim-Sen şubeleri ve temsilcilikleri tarafından hazırlanan dilekçeler üyeler tarafından bağlı oldukları mutemetlere teslime dilmiş ve her üye aylık 10 lira daha fazla maaşından kesinti yapılmasını istemişti. Görevde olan Eğitim-Sen üyeleri maaşlarından 10 lira daha kesinti yapılmasını isteyerek kesintilerin Eğitim-Sen Genel Merkez hesabına yatırılmasını resmi olarak talep ettiler.

Yorumlar (2)
eğitim bir sen 4 yıl önce
Helal olsun başka ne denir. Eğitim bir sende baksın
osman 4 yıl önce
AKTİFSEN DE HEM YEDİ HEMDE EBEDİYEN KAHRETTİ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@