Eğitim-iş\'ten Zor Çocuk Etkinliği

Eğitim-İş Kocaeli Şubesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında yapacağı etkinliklere ‘Zor çocuklarla oyun yöntemiyle başa çıkma’ adlı etkinlik ile start verdi

Haberler 06.11.2015, 23:22
Eğitim-iş\'ten Zor Çocuk Etkinliği

Ali Kemal YUSUF - Bizim Kocaeli

‘Zor çocuklarla oyun yöntemiyle başa çıkma’ adlı etkinlik ile Eğitim İş Kocaeli Şubesi, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılındaki ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinliğe şube başkanı Bilal Şener, sendika yöneticileri ve üyeler katıldı. Etkinliğin amacı, temel pedagoji verileri dahilinde pedagojik anlamda çocuğu tanıma, onun dünyasını kavramlaştırma hakkında somutlaştırılmış bilgiler aktarıldı. Eğitimi Pedagog Ercan Tekin hazırladığı sunumla izleyenlere aktardı.

KİŞİLİK VE KARAKTER KAZANDIRILACAK

Eğitim faaliyetlerine çocuklarla başlayan Eğitim İş Sendikası’nda programı sunan Ercan Tekin, “Yaşama yerleşmesi konusunda uyum becerilerini geliştirilen çocuğun gözünden dünya, aile ve diğer çevresel etmenler temel psikopatolojik olarak aktarmak gerekiyor. Anne baba tutumları ile yetiştirdiğimiz çocuk hakkında temel kişilik ve karakteristik özellikleri ile ilgili bilgi kazandıracağız sizlere. Okul hayatı ile sosyalleşmeye başlayan çocuğun karakteristik özelliklerinin dışavurumu ile davranış örüntüsünü anlayabilme konusunda beceri alışması yapacağız.  Bu şekilde çocuklarımıza daha faydalı olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İKİ OTURUMLU OLACAK

Verilecek eğitim programı 2 seans sürecek. İkincisi 15 Kasım Çarşamba günü Eğitim-İş’in seminer salonunda gerçekleşecek. İkinci eğitimde ki çocuk eğitimi konusu, çocuk ve psikopatoloji, çocukta çalışma projektif teknikler ve zor çocuklarla başa çıkma olacak. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@