Eğitim İş'ten Sessiz Protesto

Eğitim İş Denizli Şubesi terör olaylarını protesto etmek için çınar meydanında toplandı. Kol kola giren üyeler, 1 dakikalık eylem yaptı.

Haberler 09.09.2015, 23:42
Eğitim İş'ten Sessiz Protesto

Eğitim İş Sendikalı gurup terör olaylarını protesto etmek için bir araya geldi. Halka oluşturan gurup sessiz bir şekilde terörü lanetledi. Gurup adına konuşan Eğitim İş Şube Başkanı Kadem Özbay; “Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde bölücü PKK terör örgütünce gerçekleştirilen saldırı sonucu 16 askerimizin şehit olması, birçok askerimizin yaralanması, son olarak da Iğdır’da 14 polisimizin şehit olması ile ülkemizin birçok yerinde çığlıklar yükselmekte, yüreğimize ateş düşmekte ve içimiz yanmaktadır. Emperyalizmin emrindeki bölücü terör örgütü PKK’nın çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koyan bu alçakça saldırıları şiddetle kınıyoruz. Yaşanan terör olayları, emperyalizmin çıkarları uğruna tıkandığı yerde kendisine kanla yol açmaya çalışmasının sonucudur. Ülkemizde meydana gelen olayların failleri ABD emperyalizmi ve onların ülkemizdeki işbirlikçileridir" dedi.

Özbay açıklamasının devamında şunları söyledi: "

Bugün 9 Eylül 2015. Bundan tam 93 yıl önce, ülkemizi işgal eden emperyalistlere ve yerli

İşbirlikçilerine karşı büyük devrimci Mustafa Kemal önderliğinde vermiş olduğumuz bağımsızlık mücadelesini nasıl kazandıysak halkımız yine aynı kararlılık ve inançla ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunları da bozacaktır. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; terör insanlık suçudur diyor ve ayrılıkçı terörü bir kez daha lanetliyoruz. Bu kanlı saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, acılı ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralı askerlerimize ve polislerimize de acil şifalar diliyoruz."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@