Eğitim-iş\'ten Kınama

24 Kasım Öğretmenler Günü\'nde İzmir Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı tarafından darp edilen Birleşik Kamu-iş MYK Üyesi Barış DÜDÜ\'ye yapılan saldırı Eğitim-iş tarafından kınandı.

Haberler 26.11.2015, 15:17
Eğitim-iş\'ten Kınama

Eğitim-iş'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-iş Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü’nün, Gaziemir Belediyesi'nin düzenlediği Öğretmenler Günü balosunda Belediye Başkan Yardımcısı ve Özel Kalem Müdürü tarafından darp edilmesini kınıyoruz.

Son yıllarda ülkemizin yöneticileri tarafından özellikle toplumun aydınlanmasında önemli bir görevi olan öğretmenlere karşı saygı ve sahiplenme konusunda ciddi bir duyarsızlık içinde olduklarına tanık olmaktayız. Bu konuda öğretmenle uğraşan, valiyi görevden alan, Atatürk’ün öğretmene karşı hassasiyetinin örnek alınması gerekmektedir. Demokrasilerde her türlü şiddeti reddediyor, olayın sorumlularının adalet önünde hesap vermesini istiyor, Sayın Barış Düdü’ye geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Birleşik Kamu-iş'ten de Sert Bir Kınama Mesajı Geldi

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Gaziemir Belediyesi tarafından düzenleden Öğretmenler Günü yemeğinde, Konfederasyonumuz Genel Örgütlenme Sekreteri Barış DÜDÜ'nün darp edilmesini kınıyoruz.Sorumluların Hesap Vermesini ve Gereğinin yapılamasını istiyoruz.Kapsamlı açıklama yarın yapılacak Basın açıklamasının ardından yayınlanacaktır.

Öte Yandan bugün Gaziemir Belediyesi Önünde olayı kınayan bir eylem yapıldı. Eylemin detayını ilerleyen saatlerde sitemizden yayınlayacağız.

Sayın DÜDÜ'ye kamugundemi.com olarak da geçmiş olsun dileklerimizi iletirken Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'na da sesleniyoruz. Bir dakika bile tutmayın bu insanları o makamlarda.. Partinizin Belediye Başkanı ve onun özel kalemi olacak şahsiyeti yetkili kurullarınızda derhal cezalandırınız ve gereğini yapınız...Atatürk'ün öğretmenine gösterdiği hassasiyetin zerresini anlamamış bu kişilerin partiniz ile birlikte anılması bile korkunç bir durumdur. Öğretmene olan saygınızı gereğini derhal yaparak gösterin!

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@