Eğitim-iş\'ten G20 Tepkisi Şehrimizden Defolun

Eğitim-iş Antalya Şubesi G20 zirvesi için gelen emperyalist ve işbirlikçilerine seslendi... Şehrimizden Defolun Yankee Go Home!

Haberler 12.11.2015, 21:48
Eğitim-iş\'ten G20 Tepkisi Şehrimizden Defolun

Eğitim-iş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık G20 zirvesi için Antalya'ya gelenlere seslendi Şehrimizden defolun Yankee Go Home...

Balık açıklamasında şunları kaydetti:

"G 20 EMPERYALİSTLERİ VE İŞBİRLİKÇİLERİ ŞEHRİMİZDEN DEFOLUN! YANKEE GO HOME!"

15-16 Kasım tarihlerinde kentimizde düzenlenecek olan G20 zirvesi dünya işçi sınıfı ve ezilen ulusları nezdinde şehrimizin itibarını zedelemektedir. Gelinen noktada dünyanın en önemli sorunları; emperyalist savaşlar, gelir eşitsizliği, açlık ve yoksulluktur. Bu sıkıntıların temel kaynağı başta ABD olmak üzere emperyalist devletlerdir. Özellikle son 10 yıldır Ortadoğu’yu ve ülkemizi bir kan deryasına çeviren başta ABD olmak üzere Nato’ya bağlı emperyalist devletler; bu kan emici politikalarından vazgeçmedikçe bizim misafirimiz olamazlar, onlara “Hoşgeldiniz” diyemeyiz. Onlara söyleyecek tek bir cümle sözümüz vardır: “Ülkemizi kan emici sömürü politikalarınızın piyonu haline getiren işbirlikçi AKP’nizi ve sizin deyiminizle Ortadoğu’daki kara gücünüz olan PKK’nızı da alın defolun gidin vatanımızdan!” 

Dünya ezilen uluslarının işine, aşına, ekmeğine, namusuna, vatanına göz koyan emperyalistler; G 20 gibi zirvelerle bu sorunlara çözüm bulamazlar. Tekrar söylüyoruz; tüm bu sorunların tek kaynağı zaten bu emperyalist devletlerdir. Onların bu ve benzeri toplantılarda konuşacakları şeyler; “direnen ezilen ulusları daha ne kadar bölüp parçalayabiliriz, emek sömürüsünü daha ne kadar arttırabiliriz, bu bölünmelerden ve sömürüden elde edilen karı nasıl paylaşırız” olacaktır. Sonucu; ezilen dünyaya sömürü, zulüm, kan ve işkence olarak dönecek kararların alınacağı bir toplantının kentimizde yapılmasını kabul etmiyor ve bu toplantıya ev sahipliği yapan işbirlikçi AKP iktidarını da kınıyoruz. AKP’ye oy veren kitlelere de iki çift sözümüz olacaktır: Görün işte oy verdiğiniz partiyi! “PKK bizim Ortadoğu’daki kara gücümüzdür” diyen, dünyanın baş haydutu ABD emperyalizminin başkanı Barrack Obama’yı ve diğer kan emici emperyalist liderleri ülkemizin en nadide yerlerinden biri olan Antalya’mızda ağırlamaktan utanç duymuyorlar ve bunu bir görev sayıyorlar. 

Öte yandan, Antalya valiliği yaptığı açıklamayla G 20 zirvesi nedeni ile kentimizin bir bölgesinde adeta sıkıyönetim ilan etmiştir. Gözaltılar için kapalı spor salonları hazırda tutulmaktadır. Zulme karşı direnmek, zalimleri kınamak bir insanlık görevidir. Kentimizde yapılacak olan her türlü demokratik ve insani eylemlere müdahalede bulunmak ilimiz yöneticilerini büyük zan altında bırakacaktır. 

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu ve Eğitim İş olarak; bugüne kadar vermekte olduğumuzu vatan ve emek mücadelesini, bundan sonra da emperyalistler ve işbirlikçileri ülkemizi ve bölgemizi terk edinceye kadar kararlılıkla sürdüreceğimizi dosta düşmana ilan ediyor; emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı mücadele eden; geçmişte, bugün ve gelecekte de bu yolda bedel ödemekten kaçınmayan ve kaçınmayacak olan duyarlı halkımızı sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@