EĞİTİM İŞ:OKULLAR TATİL EDİLEREK SORUNLAR ÇÖZÜLEMEZ

EĞİTİM İŞ:OKULLAR TATİL EDİLEREK SORUNLAR ÇÖZÜLEMEZ

Haberler 14.12.2015, 22:38
EĞİTİM İŞ:OKULLAR TATİL EDİLEREK SORUNLAR ÇÖZÜLEMEZ

Milli Eğitim Bakanlığı, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerindeki öğretmenlere SMS göndererek “hizmet içi eğitim seminerine alındıklarını” bildirmiş ve bunun üzerine öğretmenlerin bu iki ilçeyi terk ettiği basına yansımıştır.

 

 

Öğretmenlerin hizmet içi eğitim seminerleri Bakanlık tarafından yıllık olarak planlanmakta ve genellikle okulların tatil olduğu yaz döneminde yapılmaktadır. 2015 Yılı Öğretmenlerin Hizmetiçi Eğitim Planı içinde yer almayan, bölgede eğitim ve öğretimi aksatacak ve bölge halkında endişeye neden olacak söz konusu seminerin  ne amaçla yapıldığı Bakanlık tarafından açıklanmalıdır. Eğer bu çağrı iddia edildiği gibi öğretmenlerin can güvenliğini sağlamak için yapıldıysa, ülkede ciddi bir yönetim zafiyeti bulunduğu ve siyasi iktidarın acizliği anlamına gelir.

Bilindiği üzere yaşanan çatışmalar nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun bazı illerinde eğitim ve öğretim hizmetleri sağlıklı bir şekilde yürütülememektedir. Öğretmenlerin ve öğrencilerin can güvenliği sağlanamamakta, Milli Eğitim Bakanlığı ve siyasi iktidar ise yaşanan sorunları görmezden gelmektedir.

Sağlıklı bir eğitim ve öğretim,  ancak huzur ve güven ortamının sağlanması ile mümkün olur. Can güvenliğinin olmadığı bir ortamda, çocuklarımızın eğitim hakkından faydalanması mümkün değildir. Milli Eğitim Bakanlığı’nı ve siyasi iktidarı bölgede bir an önce öğrencilerin ve öğretmenlerin can güvenliğini sağlamaya çağırıyor, aksi halde bir an önce gereğini yaparak istifa etmelerini istiyoruz. 

MERKEZ YÖNETİM KURULU 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@