Eğitim-İş'li öğretmenler Cumhuriyet'in 92'inci yılını kutladı

"Cumhuriyetin ve Atatürk'ün Öğretmenleri Buluşuyor" adı ile Eğitim-İş Ankara 1 No'lu Şubesi etkinlik düzenledi. Etkinliğe CHP Milletvekili, öğretmen Şenal Sarıhan ve birçok siyasetçi de katıldı.

Eğitim-İş'li öğretmenler Cumhuriyet'in 92'inci yılını kutladı

Eğitim-iş Ankara 1 No'lu Şubezi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamak amacıyla Cumhuriyet Haftasında, "Cumhuriyetin ve Atatürk'ün Öğretmenleri Buluşuyor" adı ile Ankara Kızılay Tuna Caddesi 5/8 adresindekiOrmancılar Lokali'nde yemekli bir etkinlik yaptı.

Etkinliğe İlk Eğitim-iş Kurucu Başkanı Niyazi Altunya, CHP Ankara Milletvekili ve 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Öğretmen-Avukat Şenal Sarıhan, Öğretmen Dünyası Dergisi ve Ulusal Eğitim Derneği Kurucu Başkanı Öğretmen-Yazar Zeki Sarıhan, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Adayı Prof. Dr. Hamit Zafer Kars, Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltik, ODTÜ Öğretim Üyesi Yıldırım Koç, Eğitim-İş Ankara 1 No'lu Şube Başkanı Turgay Kaçan, Şube Sekreteri Ercan Inci, Örgütlenme Sekreteri Ata Alkusal, Eğitim Sekreteri Buket Çetin, Basın Yayın SekreteriHızır İnan, Ankara 2 No'lu Şube Başkanı Sinan Kavak, Sincan Temsilcilik Başkanı Kamil Efe, Keçiören Temsilcilik Başkanı Deniz Şahin, Yenimahalle Temsilcilik Başkanı Aydin Karataş ve 250'ye yakın Eğitim-iş üyesi katıldı.

Program sunuculuğunu Buket Çetin ve Hızır İnan yaptı. 

Şube Başkanı Turgay Kaçan açılış konuşmasında: birlik beraberliğe, örgütsel dayanışmaya önem verilmesi gerektiği, Cumhuriyetin önemi, kazanımlarına sahip çıkılması, bu konudaki görev ve sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve bu doğrultuda hiç durmadan çalışma yapacaklarını vurguladı.

Prof. Dr. Hamit Zafer Kars' da bir konuşma yaparak Genel Başkan Doğu Perinçek'in Selamını getirdiğini söyledi ve tüm orada bulunanlara selam ve saygılarını sunarak konuşmasını bitirdi.

Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan Cumhuriyetin kazanımları ve kadın-erkek eşitliği, hukukun üstünlüğü ve benzeri konulara vurgu yapıp, CHP'nin seçim beyannamesindeki vaatleri hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra tüm hazır bulunanları selamladı ve televizyon programı olması nedeniyle Eğitim-iş Ankara 1 No'lu Şube tarafından hazırlanan, şubenin yaptığı çalışmaları anlatan kısa filmi izledikten sonra salondan ayrıldı.

Daha sonra Onuncu Yıl Marşı eşliğinde, salondakilerin yoğun ve coşkulu alkışları ile "Cumhuriyetin 92. Yıl Dönümü Pastası" ilk Kurucu Başkan Niyazi Altunya tarafından kesildi.

Salonda Atatürk'ün özdeyişleri: "Cumhuriyet fazilettir. Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller ister" , Öğretmen Andı ve benzeri pankartlar ile Cumhuriyet afişleriyle süslendi. 
Tüm katılımcılar ayrılırken büyük bir memnuniyet duygusu ile düşüncelerini ifade ettiler. Bu tür organizasyonların sürekli yapılması gerektiği konusunda ısrarlı taleplerde bulundular...

 

 

Kaynak: cagdasses.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.