Eğitim-iş: Yalova Valisi Derhal Görevden Alınmalı

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, sınıfta, "Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar

Haberler 04.04.2015, 05:24
Eğitim-iş: Yalova Valisi Derhal Görevden Alınmalı

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, sınıfta, "Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler" diyerek hakaret ettiği Matematik öğretmeni Halil Serkan Öz, katıldığı öğretmene saygı yürüyüşünün ardından geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmiştir. Serkan Öz’e rahmet, ailesi ve tüm eğitim ve bilim emekçilerine başsağlığı diliyoruz.

Halil Serkan Öz’ün ölümünden, sınıfta öğrencilerinin önünde onun onuruyla oynayan Yalova Valisi ve iktidara geldiğinden beri öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştırma politikası izleyen AKP iktidarı sorumludur. AKP iktidarına ve Yalova Valisine, öğretmenle arasında sorun olan valinin “yerini değiştirin” talimatı veren Atatürk’ün öğretmenlerimize verdiği değeri hatırlatmak isteriz. Unutulmamalıdır ki, öğretmenlerimiz itibarsızlaştırıldıkça bu ülkenin yarınlara yürümesi mümkün olmayacaktır. 

Eğitim-İş olarak Yalova Valisi’nin derhal görevden alınmasını istiyor, konuyu görmezden gelen, öğretmenine sahip çıkmayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı istifaya davet ediyoruz.

Veli DEMİR

Genel Başkan

Yorumlar (1)
haklıyız 5 yıl önce
rotasyon söylentileri nedeniyle binlerce öğretmen istemeyerek tayin başvurusu yaptı.isteyen öğretmenlerin henüz ilişik kesmeden atamasını durdurabilmesi için girişimdfe bulunmanız bizleri memnun edecektir.zira geçen yıl bu hak verilmişti. teşekkürler.

Tokat Mill Eğitim Müdürlüğünden Duyuru
İl İçi Yer Değiştirmeler
Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 11/06/2014 tarihli ve 2389752 sayılı yazısı ile; 2014 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme döneminde ataması yapılan öğretmenler yerlerine atama yapılmamış olması ve görevden ayrılmamaları kaydıyla atamalarını iptal ettirebileceklerdir.
2014 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme döneminde ataması yapılan öğretmenlerden görev yerlerine atama yapılmamış olanların görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla istemeleri halinde atamalarının iptalini isteyebilecekleri uygun görülmüştür.
Bu çerçevede il içinde ataması yapılan öğretmenlerden atamasının iptal edilmesini isteyenler 11-20/06/2014 tarihleri arasında başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuruda bulunanların iptal işlemleri Valiliğimizce gerçekleştirilecektir.
İlgililere duyurulur.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@