Eğitim-İş Terör Saldırılarını Lanetledi

GALATASARAY Meydanı’nda bir araya gelen EĞİTİM-İŞ üyesi grup, Hakkari-Dağlıca’da terör örgütü PKK tarafından yapılan terör saldırılarını lanetledi.

Haberler 07.09.2015, 16:27
Eğitim-İş Terör Saldırılarını Lanetledi
(DHA) GALATASARAY Meydanı’nda bir araya gelen EĞİTİM-İŞ üyesi grup, Hakkari-Dağlıca’da terör örgütü PKK tarafından yapılan terör saldırılarını lanetledi. Eylemci gruba Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği de destek verdi.

Beyoğlu -Galatasaray Meydanı’nda bir araya gelen Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası İstanbul Şubeleri (EĞİTİM –İŞ) üyesi bir grup, Hakkari- Dağlıca’da yaşanan terör saldırılarını lanetledi. Ellerinde taşıdıkları Türk bayrakları ile saat 15.00’da Galatasaray’da toplanan grup üyeleri “Birlik ve Kardeşlik İçin Hepimiz Mehmetçiğiz” “Emperyalistler ve İşbirlikçilerini Akıttıkları Kanda Boğacağız” yazılı pankart açtı. Sık sık “Hepimiz Mehmetçiğiz. PKK’ya Yeteriz”, “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” şeklinde slogan attı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan EĞİTİM-İŞ Şubeler Dönem Sözcüsü Erkan Aksoy; “Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde Amerika’nın ‘kara gücüm’ dediği bölücü PKK örgütünce gerçekleştirilen saldırı sonucu ilk gelen bilgilere göre 16 askerimiz şehit olmuş, bir çok askerimiz de yaralanmıştır. Terör örgütünün çirkin yüzünü bir kez daha gözler önüne seren alçakça saldırıyı Eğitim İş Sendikası olarak şiddetle kınıyoruz. Terörle müzakere değil mücadele edilmelidir. ‘Çözüm sürecinde’ geride bırakılan zaman göstermiştir ki milletimize ve ülkemize herhangi bir yarar getirmemiştir. Getirdiği kan ve gözyaşından başka bir şey değildir. Terör örgütünün silahlı, ekonomik ve siyasal gücü bir an önce yok edilmelidir. Bölge halkının da sosyal ve ekonomik şartları da bir an önce iyileştirilmelidir” dedi.

Eyleme Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği de destek verdi. Grup yapılan açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@