Son Dakika

Eğitim İş'ten Valiye açık çağrı O Müdürü Görevden Alınız!

Eğitim-iş Çanakkale Şubesi Ezine'de ki taciz skandalının asli sorumlusu olarak gördüğü Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan'ın görevden alınmasını talep etti.

Haberler 09.03.2016, 12:50
Eğitim İş'ten Valiye açık çağrı O Müdürü Görevden Alınız!
Eğitim-iş Çanakkale Şubesi Ezine'de ki taciz skandalının asli sorumlusu olarak gördüğü Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan'ın görevden alınmasını talep etti.

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu'nun konuyla ilgili yaptığı basın açıklaması şu şekilde:

Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DOĞAN, Geyikli Beldesi Çok Programlı Lisesi’nde ortaya çıkan, okul müdürünün öğrenciye taciz iddiasıyla tutuklanmasından dolayı, asli sorumlu olarak görevinden alınmalıdır.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak 8 Mart 2016 Tarihinde Geyikli Beldesi’nde yaptığımız okul gezilerinde eğitim çalışanlarıyla çeşitli görüşmeler yaptık.
Yaşanan bu münferit olaydan, daha önce benzeri bir davadan dolayı soruşturma geçirmiş ve görevden alınmış, ayrıca müdürlük yazılı sınavında 53 gibi az puan almış yetersiz birinin, mülakatla tekrar müdür yapılmasının asli sorumlusunun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DOĞAN ’ın olduğunu ve DOĞAN’ ın İlçe Milli Eğitimi yönetmede yeterli olmadığını tespit etmiş bulunuyoruz…

Geyikli Çok Programlı Lisesi’nde müdürlük yapabilecek başka öğretmenlerinde olduğunu ve müdürlük mülakat sınavına girdiğini ancak elendiğini biliyoruz…
Tacizci müdürün mülakat sınavından, yetersiz yazılı puanına rağmen, yeterli puan verilerek müdür olmasını sağlayanlar kimlerdir?

Bunun mutlaka ortaya çıkarılması gerekmektedir.

Olayın adli makamlara intikal ettiği ve süreç işlediği için ayrıca savcılık tarafından gizlilik kararı verildiği için umarız adalet yerini bulur ve gerçekler ortaya çıkartılır.

Eğitim İş olarak diyoruz ki

Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DOĞAN hiçbir şey olmamış gibi o makamda oturamaz, oturmamalıdır.

Ya görevinden alınmalı ya da istifa etmelidir.

Öğrencilerinin bir kirpiği bile yere düşmesin diye çabalayan o değerli öğretmenlerimizin bu yaşanan olay karşısında çok üzgün ve tedirgin olduklarını son zamanlarda bu ve buna benzer münferit olayların toplumsal olarak öğretmene ve okullara karşı bakış açısının güven noktasında bazı endişeleri taşıdıklarını, sendika olarak belirlemiş bulunuyoruz.

Sadece, yandaş kadrolarla taşıma suyuyla ilçe eğitimi yönetilemez…

Ezine’nin birçok yerinde okulların tüm işlerini müdürlere bırakmışsınız. Ne müdür yardımcısı, ne memur, ne de hizmetlisi var. Böyle mi eğitim yönetilir?

Dalyan İlkokulu eski Müdürü Kübra Öğretmen’in başına Ali-Cengiz Oyunları’yla çorap örerek mevzuata aykırı bir yöntemle aile bütünlüğünü hiçe sayarak ta Fizan’a sürdünüz.

Bu mu dur sizin eğitimdeki adaletiniz?

Taşımalı sistemdeki öğrencilere verilen yemekleri tam bir rezalet, böcek, çöp, tel, küf, kokmuş, eskimiş ne arasanız var… Mideniz kaldırıyorsa buyurun sizler yiyin…

Okul müdürlerinin yemekleri ile ilgili tuttukları tutanakları toplasanız roman olur.

Eğitim İş olarak, iki elimiz Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan’ın iki yakasındadır.

Bunca yaşanan rezaletlerin bir diyeti olmalı, o makamda, o koltukta Ahmet DOĞAN oturmamalıdır.

Okul müdürlerine, bana sorun getirmeyin diyebilen birisi nasıl olurda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütebilir.

O müdürler sorunlarını Gönül Abla’ya mı yazsınlar.

Ezine İlçe Milli Eğitim’in yönetimsel yapısının neresinden tutarsanız elinizde kalıyor. Kapatalım gitsin o zaman! Okullar nasıl olsa kendi kendine idare edebiliyorlar. İlçe MEM çare üretemiyor. Ne gerek var müdüre…

Eğitim İş olarak Çanakkale Valisine çağrıda bulunuyoruz…

Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü görevinden alınız.

Başka rezaletler, skandallar saçılıp, dökülmeden, yaşanan bu olayların kurumsal, asli sorumlusu, yöneticisi olarak bu müdürün görevine son veriniz…
Yorumlar (1)
osman 4 yıl önce
yanlış adres,il başkanına söyleyin.
Günün Anketi Tümü
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@