Eğitim İş'ten terör saldırılarına kınama

Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada bugün gerçekleşen terör saldırılarına kınama mesajı yayınlandı. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Haberler 18.08.2016, 18:18
Eğitim İş'ten terör saldırılarına kınama
Van’da 2 Nisan polis merkezi ve polis evine, Elazığ’da ise Emniyet Müdürlüğü’ne, PKK’lı teröristler tarafından bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen saldırılarda 6 vatandaşımız yaşamını yitirmiş, çok sayıda vatandaşımız ise yaralanmıştır. Emperyalist güçlerin besleyip büyüttüğü bölücü terör örgütünü şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ortadan kaldırmak, ulusal kimliğimizi silmek, yurt ve ulus bütünlüğümüzü bölerek kardeş kavgası yaratmak olan terör örgütü, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, siyasi iktidarın sadece FETÖ’ye odaklanmasını da fırsat bilerek kanlı eylemlerine tekrar başlamıştır. Ancak Türk ulusu, bu alçakça oyunlara asla düşmeyecektir.

Terörle yapılan pazarlıkların, terörü küçültmek yerine büyüttüğünü, açılım politikaları ve Oslo sürecinden beri izlemekteyiz. Bu nedenle ülkemizi yönetenler, gelişmeler karşısında artık ödünsüz ve net bir duruş sergilemeli; terör örgütüne cesaret vermekten sakınmalıdır.

Siyasal iktidar, terörün çözümünde, ABD ve AB güdümlü çözümlerden medet ummak yerine, ulusal politikalar üretmeli ve bunların sürekliliğini sağlamalıdır. TBMM, bir an önce toplanıp, teröre karşı uygulanacak milli politikayı belirlemelidir.
Eğitim-İş olarak terörü bir kez daha lanetliyor, patlamalardada hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine ve ulusumuza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@