Eğitim İş'ten Çanakkale İl Mem Müdürüyle ilgili skandal belgeler

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürüyle ilgili paylaştığı belgelerde İl MEM Müdürünün haksız hukuksuz yaptığı işleri ortaya koydu ve ekledi. Suç Duyurusunda bulunacağız!

Haberler 22.04.2016, 14:51
Eğitim İş'ten Çanakkale İl Mem Müdürüyle ilgili skandal belgeler
Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürüyle ilgili paylaştığı belgelerde İl MEM Müdürünün haksız hukuksuz yaptığı işleri ortaya koydu ve ekledi. Suç Duyurusunda bulunacağız!

Eğitim İş Çanakkale Şubesinden yapılan o açıklama şu şekilde:

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak daha önce defalarca Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ’ in Kamu Eğitim İş kolunda yürütülen soruşturmalara müdahale ederek raporların sonuçlarına etki ettiğini, soruşturmalara hangi müfettişlerin bakması gerektiğini kendisinin belirlediğini hatta bazı sonuçlanmış idari soruşturmalarda kendi görevlendirdiği maarif müfettişlerinin yürüttüğü soruşturmaların sonuçlarını tanımadığını belirtmiştik.

Birincisi, Ezine İlçesi Dalyan İlkokulu Eski Müdürü Kübra TÜRKYILMAZ ile ilgili yürütülen soruşturma raporuna istinaden Maarif Müfettişleri Başkanı V. Hasan Ali AKGÜL imzalı 30.07.2016 Tarih ve 7625238 Sayılı belgede, Kübra TÜRKYILMAZ ile ilgili soruşturma raporunun incelendiği ve değerlendirme komisyonu başkanlığı tarafından yapılan inceleme sonucunda “idari yönden getirilen il içi atamanın yapılması teklifini gerektirecek somut bulgulara ulaşılmadığı, bu teklif için yazılan gerekçelerin soyut kaldığı ve ulaşılan bulgularla da desteklenmediği” denilmektedir.

Tüm bu tespitlere ve uyarılara rağmen Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ kendi tasarrufu ve talimatıyla Kübra TÜRKYILMAZ’ı, soruşturma dosyasının gerçekliğine bağlı kalmadan Yenice Akçakoyun Okuluna sürdürdüğünü Eğitim İş Çanakkale Şubesine yaptığı ziyarette itiraf etmiştir.
Müdür beyin bu beyanı ise 21.10.2015 tarihli yerel gazetelerde mevcuttur.

İkincisi ise Maarif Müfettişlerince 17.03.2016 Tarihinde ve 663.05/16 Sayılı yürütülen bir soruşturmanın ön raporuyla teklif edilen ve il milli eğitim müdürlüğüne geçici olarak görevlendirilmesi istenen bir öğretmenin 3744070 Sayı ve 01.04.2016 Tarihli valilik oluru olmasına rağmen 05.04.2016 Tarihinde öğretmenin görevine başlamasından sonra İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ’in talimatıyla tekrar 5542 Sayılı İl İdaresi Kanunun 8/c Maddesi gereğince yolluksuz ve yemiyesiz olarak Akçapınar Ortaokulu’na ikinci defa görevlendirilmesi akıl alır gibi değildir.

Eğitim İş olarak soruyoruz?

Maarif Müfettişlerince yürütülen soruşturma sonuçlarına İl Milli Eğitim Müdürü olarak saygı göstermeyecekseniz neden soruşturmalara müfettiş atıyorsunuz?

Müfettiş kökenli bir İl Milli Eğitim Müdürü olarak meslektaşlarımızın verdiği kararlara saygısızlık olmuyor mu?

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Vali adına nasıl karar verip imza atabilir? Bunun bir izahı var mı acaba?

Çanakkale’de yedi tane vali yardımcısı bulunuyorken ve eğitimden sorumlu yetkili bir vali yardımcımız varken hangi yetkiyle il milli eğitim müdürü böyle bir belgeyi vali adına imzalayabilir? Eğitim İş olarak anlamış değiliz.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ, vali yardımcılığı görevine getirildi de bizler mi bilmiyoruz?

Eğitim İş Çanakkale Şubesine ulaşan 4214540 Sayılı ve 14.04.2016 Tarihli valilik oluru yazısında Zülküf MEMİŞ, vali a. , milli eğitim müdürü imzası bulunmaktadır.

Eğer bu belge gerçek ise İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ yetkilerini aşmış ve müfettişlerin raporunu hiçe sayarak müdahale etmiştir.

10 gün arayla aynı öğretmeni soruşturma raporuna rağmen ikinci defa görevlendirilmesi yasal değildir.

Eğitim İş olarak haksız yere yapılan ikinci görevlendirme talebi ile 4214540 Sayılı ve 14.04.2016 Tarihli İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ’ in vali adına imzaladığı olur yazısı hakkında yasal işlem başlatmak ve hem idari soruşturma hem de savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı çok değerli Çanakkale kamuoyuna ilan ediyoruz.

İşte O Belgeler!
   
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@