Eğitim İş'ten Aydınlanma savaşçısı Türkan Saylan Mesajı

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, şube yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada, ölümünün 7. Yılında “Aydınlanma savaşçısı” Türkan SAYLAN’ı saygıyla anıyoruz dedi...

Haberler 19.05.2016, 15:57 19.05.2016, 22:07
Eğitim İş'ten Aydınlanma savaşçısı Türkan Saylan Mesajı
Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, şube yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada, ölümünün 7. Yılında “Aydınlanma savaşçısı” Türkan SAYLAN’ı saygıyla anıyoruz dedi...

AKP ve paralelci cemaatinin Ergenekon operasyonları sırasında sahte belgelerle hedef gösterdiği, yandaş medyanın çirkin manşetlerle saldırdığı ve sabahın erken saatlerinde hasta yatağında evinin arandığı cesur yürekli Türkan SAYLAN, 7 yıl önce bugün hayata veda etmişti.

Gericiliğe karşı aydınlanma mücadelesi veren ve bir tıp doktoru olan Türkan Saylan, aynı zamanda Cüzzamla Savaş Derneği ve Vakfı’nın kurucusudur.

Özellikle kız çocuklarının okutulması için kampanyalar düzenleyen SAYLAN, toplumun en saygın sivil toplum kuruluşlarından ÇYDD’nin kurucusuydu.

1989’da bir grup aydın tarafından devrim yasalarını, Cumhuriyet’i ve Laik düzeni koruyup geliştirmek amacıyla kurulan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) genel başkanlığını hayatını kaybettiği güne kadar sürdürmüştür.
Hayatının her döneminde aydınlanmacı, Laik ve ilerici kimliğinden, gericilerin düşmanca hedefinde yer almasına rağmen hiç ödün vermemiştir.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak ölümünün 7. Yılında “Aydınlanma savaşçısı” Türkan SAYLAN’ı saygıyla anıyoruz…

Ömrünün sonuna dek mücadelesini sürdüren SAYLAN’ın gericiliğe, cehalete ve yobazlıkla mücadelesi günümüze ışık tutmaya devam etmektedir.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@