Eğitim-İş: Oynanan Senaryonun Kimler Tarafından Yazıldığının Farkındayız

İş: Ülkemiz Üzerinde Oynanan Senaryonun Kimler Tarafından Yazıldığının Farkındayız

Haberler 28.08.2015, 23:38
Eğitim-İş: Oynanan Senaryonun Kimler Tarafından Yazıldığının Farkındayız

ANKARA (ANKA) – Eğitim-İş, “Ülkemiz üzerinde oynanan senaryonun kimler tarafından yazıldığının ve rollerin kimlere verildiğinin farkındayız. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ülkenin bağımsızlığı ve onurlu, özgür bir yaşamın kurulması uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi unutmadık, asla da unutturmayacağız” açıklamasında bulundu.

Eğitim-İş’ten yapılan açıklamada, 30 Ağustos Zaferinin, Türkiye’yi parçalamak isteyen emperyalist devletlere karşı, tüm olanaksızlıklara rağmen kazanılan bir onur ve bağımsızlık mücadelesi olduğuna dikkat çekilerek, şöyle denildi:

“Tarikat-cemaat-siyaset ilişkisinde biat kültürüyle yetişen AKP yöneticileri, bir taraftan demokrasi havarisi kesilirken, diğer taraftan da tek parti iktidarı ve başkanlık sistemiyle padişahlık rejimine özlem duymaktadırlar. Tamamıyla yolsuzluk batağına saplanmış, hukuk tanımaz, baskıcı AKP iktidarı, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve demokrasimizi taçlandıran, aydınlanma devrimimiz Cumhuriyet’in kazanımlarını yok etmek için her türlü çabayı göstermektedir. Türkiye’nin etrafı başta Ortadoğu’da Suriye-Irak olmak üzere ateş çemberiyle kuşatılmıştır. Komşularımızla sıfır sorun diye yola çıkan siyasal iktidar, emperyalist güçler ve onların dünyayı paylaşma hırslarının adeta taşeronluğunu yaparak ülkemizi büyük bir savaşın eşiğine getirmiştir. Bugün özgürlüğümüz, bağımsızlığımız, birlik ve bütünlüğümüz büyük bir tehdit altındadır. 7 Haziran 2015 seçimlerinde diktatörlüğün önünü açacak başkanlık sistemi için gerekli oyu alamayanlar, ülkeyi tekrar seçime götürmek ve istedikleri sonucu elde edebilmek için yurdumuzu kan gölüne çevirmişlerdir. Çözüm Süreci adıyla sürdürülen müzakere döneminde PKK’ya her türlü müsamahayı gösteren AKP hükümetinin 7 Haziran sonrasında, cemaat ile yaşadığı ilişkinin benzeri biçimde ‘kandırıldığını’ iddia ederek kanlı senaryosunu devreye soktuğu görülmektedir. Ortadoğu’nun ekonomik kaynaklarını kontrol etmeye yönelen ABD ve AB emperyalizmi, bu amacı gerçekleştirmek için Ortadoğu halklarını birbirine boğazlatmaya ve bölgeyi bir kan gölüne çevirmeye başlamıştır. Ülkemizi yöneten AKP iktidarı da bu saldırgan savaşta emperyalistlerin safında yer almıştır. Milyonlarca göçmen Suriyeli Türkiye’ye gelmiş, yüz binlerce çocuk sağlıklı beslenme ve eğitim görme hakkından yoksun bırakılmış, Türkiye’den gönderilen silahlarla donatılan terör örgütleri ülkemizin her tarafında eylem yapabilecek güce ve hareket kabiliyetine kavuşmuştur. Eğitim-İş olarak; ülkemiz üzerinde oynanan senaryonun kimler tarafından yazıldığının ve rollerin kimlere verildiğinin farkındayız. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ülkenin bağımsızlığı ve onurlu, özgür bir yaşamın kurulması uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi unutmadık, asla da unutturmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@