Eğitim İş: Öğretmenine güven artık

Eğitim İş Osmaniye il Başkanı Seyit Demir yaptığı açıklamada; sınavlarda yaşanan tüm olumsuzluklardan bahsederek çağrıda bulundu: Öğretmenine güven artık

Sendika 20.11.2016, 02:07 02.12.2016, 23:31
Eğitim İş: Öğretmenine güven artık

Eğitim İş Osmaniye il Başkanı Seyit Demir yaptığı açıklamada; sınavlarda yaşanan tüm olumsuzluklardan bahsederek çağrıda bulundu: Öğretmenine güven artık.

Bilindiği üzere son 10 yıla yakın süredir ÖSYM nin düzenlemiş olduğu bir çok sınavında görevli Öğretmenler sınav yapılacak binalara girişlerde ve sınav esnasında büyük zorluklar yaşamaktalar.

Nedir bu zorluklar?

Öncelikle sınava gelebilmek için aracı olan öğretmen, aracının anahtarını sınavın yapılacağı binaya alamamakta yani aracıyla gelmeyecek dolmuş var ise onunla yok ise taksi tutacak ama burada da bir sorunumuz var çanta ve cüzdan taşıyamaz o da yasak.

O zaman yanına tahmini bir miktar kağıt para alacak çünkü madeni para da yasak ama her şey de alamayacak değil mesela kimliğini cebine koyacak,sınav görevli kağıdını yanına alacak malesef yüzüğünü de çıkartacak o da yasak.

Sınava girerken telefonda yasak yani olası bir hastalık, kaza ya da başka bir durumda yakınınızın telefonunu ezbere bilmek zorundasınız..

Daha fazla bahsetmeyeceğim,


Yaşanan bu zorlukların neticesinde sınavlarda görev alma konusunda her geçen gün sayısal anlamda düşüşler yaşanmakta ve hala ÖSYM görev verdiği Öğretmenine güvenmemekte.

Bu hafta yapılacak olan KPSS Ortaöğretim sınav görevinde büyük sıkıntı yaşayan ÖSYM acilen bir tedbir alarak bu giriş koşullarını görev verdiği Öğretmenler açısından yeniden değerlendirmelidir.

Mevcut sınıflarda görüntü ve ses kaydı var iken bu kadar zorlamacı, ilkel ve öğretmenlerin mesleki onurunu kıracak uygulamalardan vazgeçmelidir.

ÖSYM, Milli Eğitim Bakanlığı ile olan protokollerini yeniden düzenleyerek sınav görev yönergeleri daha modern tedbirler ile Öğretmenlere yakışır biçimde olmalıdır.

Yüzük,Anahtar,Para kopya aracı olamaz! 

Telefonlar ise sınav esnasında kapatılarak kullanılmaz ise hiç bir şekilde sınav güvenliğini tehdit etmez. Öyle ki yerden 10.000 fit yükseklikte uçan 150 yolculu uçaklarda sadece bir anons ile telefonlar kapatılıyor ise ve oradaki herkes buna güveniyor ise sanırım yeterince açıktır biz bir sınavdan bahsediyoruz...

Öğretmenine güven artık...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@