Eğitim İş MYK ve Şube Başkanlarından Ahmet Mantaş'a Destek Çıkarması

Geçtiğimiz gün FETÖ ile ilişkilendirilme gibi bir yanlışla açığa alınan Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş'a Eğitim İş MYK ve Şube başlarından destek ziyareti... Hatalı karar ile ilgili de Validen flaş açıklama...

Haberler 29.07.2016, 23:25
Eğitim İş MYK ve Şube Başkanlarından Ahmet Mantaş'a Destek Çıkarması
Geçtiğimiz gün FETÖ ile ilişkilendirilme gibi bir yanlışla açığa alınan Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş'a Eğitim İş MYK ve Şube başlarından destek ziyareti...

Hatalı karar ile ilgili de Validen flaş açıklama...

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş’ın Fethullahçı Terör Örgütüne yardımda bulunduğu iddiasıyla açığa alınmasına tepkiler artarak devam ediyor. Çanakkale’de bütün muhalif dernek ve sendikaların yanısıra bugün Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir ve MYK üyeleri Önder Yılmaz, Nazım KIRCI ile Eğitim iş Şube Başkanları destek için Çanakkale'ye geldiler.

Veli Demir burada yaptığı açıklamada; CHP’nin Çanakkale Milletvekillerine buradan teşekkür etmek istiyorum. Dün Bülent Bey ve Muharrem Bey Çanakkale Valisi ile görüşmüş, Vali yanlışlık olduğunu ve düzeltileceğini belirtmiştir. Tarafımızdan TBMM Başkanlığına ulaşılmış, CHP’li Grup Başkanvekiline ulaşılmış ve durum anlatılmıştır. CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan ve Veli Ağbaba’ya ulaşılıp durum anlatılmıştır. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ile bugün görüşülmüş, Hamza Aydoğdu da Pazartesi günü bu işin çözüleceği sözünü vermişlerdir. Eğer bu çözülmez ise başlarına gök kubbe yıkılacaktır. dedi.

Şube binasında yapılan basın Açıklamasında Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir şunları kaydetti:

 

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş'ta yaptığı açıklamada ; “İl Milli Eğitim Müdürünün makamına oturduğu zaman basın danışmanından yerel gazeteleri istediğini, ‘getirin bakalım, bugün Eğitim-İş bizim için ne demiş’ kaygısı ile mesaiye başladığını çok iyi biliyoruz. Bu olaydan sonra bir araştırma yaptık, İl Milli Eğitim Müdürü’nün İl Milli Eğitim Müdürü olmadan önceki dönemlerinde, Maarif Müfettişi yardımcısı iken Gökkuşağı Koleji’ne eğitim danışmanlığı yaptığını öğrendim. Ayrıca, kendi çocuğunu bir dönem o okula verdiğini öğrenmiş oldum. Yani İl Milli Eğitim yetkileri paralel yapı ile ilgili unsurlar arıyorlar ise kendi içlerine baksınlar. Önce aynaya baksınlar, orada göreceklerdir bunu. Dinle, inançla ilgili ilişikleri olmayan insanları cemaat ile ilişkilendirmek alçaklıktır. Balyoz ve Ergenekon davalarında çeşitli kumpaslar ile o insanların geleceğini karartanlar, o insanların geleceği ile oynayanlar bugün o vebalin altından kalkamıyorlar. Açığa alınan sadece ben değilim. Eğitim-İşli arkadaşlarımız var, Eğitim-Sen’den arkadaşlar var. Kimsenin haysiyeti ile oynamasınlar. Terör örgütü üyeliği yaftasını yapıştırarak bu insanları zor duruma düşürerek intiharlarına sebep olurlarsa bunun bedelini kimse ödeyemez. Her karanlığın sonunda  güneş mutlaka doğacaktır. Çünkü sabahın bir sahibi var. Bu il OHAL komisyonundaki arkadaşlara söylüyorum, sap ile samanı birbirine karıştırmayın. Verdiğiniz kararları insanların üzerine toplumsal olarak etki edebilecek, bu konu ile ilgili haysiyetlerini zedeleyebilecek kararlar almayın. Keşke bizi Fethullahçı Terör Örgütü ile ilgili yaftalamasalardı. Devrimci, ilerici, Atatürkçü, yurtsever, bağımsızlıkçı, emekten yana deselerdi, biz bundan gurur duyardık. Bu sefer baltayı taşa vurdular. Biz daha çok bilendik. Bununla ilgili kim sorumlu ise onun peşini bırakmayacağız.”

 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@