Eğitim-iş : Muhakkik Kanki olunca....

Eğitim-iş Çanakkale Şubesinden yapılan açıklamada akıl almaz iddiaların nasıl da subuta erdirilemediğinin gerekçeleri ortaya konuldu ve eklendi....

Haberler 03.12.2015, 22:39
Eğitim-iş : Muhakkik Kanki olunca....

Eğitim İş Çanakkale Yönetim Kurulu’ndan yapılan basın açıklamasında 1 yıl 2 ay 15 gün önce bulundukları yasal işlem talebinin 26. Kasım 2015 tarihinde Çanakkale Valiliği’ne yazılan bir başvuru yazısı ile ancak alınabildiğini belirterek “Yarın çıkabilecek veya gizlenmiş bazı gerçeklerin ortaya çıkmasıyla çaresizliğinizin hesabını hukukun karşısında vereceksiniz” denildi.

Eğitim İş Çanakkale Yönetim Kurulu Basın Açıklaması

Eğitim İş olarak bundan tam olarak 1 yıl 2 ay 15 gün önce Biga Leman Başarı Anadolu Müdürü Ömer Arslan ile ilgili bazı ciddi iddiaları içeren uygulamalarına yönelik yasal işlem ve soruşturma talebinde bulunmuştuk.

26.11.2015 tarihinde Çanakkale Valiliğine yazdığımız bir başvuru yazısı ile soruşturma sonucu tarafımıza ancak ulaşabilmiştir.

Ancak onlarca ciddi iddia arasından sadece bir öğretmene haksız yere ödenen ek ders ücretinin yasal faiziyle ilgili işlemin uygulandığı ve diğer iddiaların sübuta ermediği sonucuna varılmıştır. Denilmekte- dir.

Oysa Leman Başarı Anaokulu Müdürü Ömer Arslan’ın sahibi olduğu Enderun isimli okul öncesi kurumuna, kamu okullarından bazı kamu kaynaklarını aktardığı iddiaların sağlıklı, tarafsız araştırılmadığı kanısındayız.

Soruşturmayı yürüten ilgili muhakkik’ in (şube müdürü) Ömer Arslan’ın samimi arkadaşı yani (kankisi) olması bu soruşturmanın sübuta erdirilmediğinin en kuvvetli etkisidir.

Daha tarafsız ve daha objektif bir müfettiş tarafından bu soruşturma yürütülseydi… Kesinlikle sonuç farklı olacaktı.

Ama soruşturmaya Ömer Arslan’ın en yakın arkadaşını muhakkik atayarak “al gülüm ver gülüm” yolu izlenmiş oldu.

Ne yazık ki bu ciddi iddialar da buharlaştırıldı…

Enderun Özel Eğitim Kurumu ile ÇOMÜ arasında yapılan bir protokol çerçevesinde ücret karşılığı öğretmenlere çeşitli sertifikalı kurs programları düzenlenmiş olup, ÇOMÜ yönetiminin protokolü iptal etmesiyle ücretlerini ödeyen öğretmenler ne sertifikalarını ne de paralarını geri alabilmişlerdir.

Bu iddiaları Biga’da, Çan’da bilmeyen eğitimci yoktur.

“Sertifika uçtu-Paralar gitti.”

Ayrıca Leman Başarı Anaokulu bünyesinde çalıştırılan ve ücreti kamu okulunca karşılanan bir hizmetlinin saat 15:00’dan sonra Enderun Özel Eğitim Kurumuna gönderilerek çalıştırıldığı iddiasını ve okul müdürünün kendi çocuklarına servis ablalığı yaptırdığı gerçeğini herkesler bilmektedir.

Kankalara rağmen Eğitim İş olarak bu okul müdürü ile ilgili tüm iddiaların tekrar incelenmesi için yeniden bir soruşturmacı olarak maarif müfettişliklerinin görevlendirilmesi talebinde bulunarak, soruşturma sonucuna itiraz edeceğimizi kamuoyuyla paylaşırız..

Eğitim İş Çanakkale Şubesinin bazı okul ve kurumların yönetimsel anlayışlarına karşı ciddi iddiaların herkesçe bilinen yönlerini defalarca basın yoluyla İl Milli Eğitimin ilgili sorumlularına aktarmıştır.

Ancak görüyoruz ki bazı uyarılarımız dikkate alınmıyor.

- Taşımalı öğrencilerin yiyemediği sağlıksız yemekler.

- Geç yatırılan ek dersler ücretleri.

- Biga Leman Başarı Anaokulu ile ilgili yürütülen ancak soruşturulamayan “kanki” rezaleti.

- İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü ve Müdür Yardımcısının yaptığı hukuksuz işler…

- Mustafa Kemal İlkokulu Müdürünün yaptığı baskı ve despot uygulamaları.

- RAM Müdürü ve Özel Eğitim Bölümü Başkanı ile ilgili ayyuka çıkmış iddialar (RAM’da düzenlenmiş bazı raporların güvenirliği, BİLSEM ve Kepez İş Okulu ile ilgili öğrenci alımları ve raporları.)

İl Milli Eğitim sorumlu yetkilileri bu sorunlara rağmen bu okul ve kurum müdürlerini hala görevde tutarak, Eğitimdeki Yaranın derinleşmesine ve kangren olmasına sebep olacaklardır.

Eğitim İş tekrar uyarıyor... Bu yaşanan olumsuzluklara çare olamıyorsunuz Yarın çıkabilecek veya gizlenmiş bazı gerçeklerin ortaya çıkmasıyla çaresizliğinizin hesabını hukukun karşısında vereceksiniz…

Kaynak: KamuGündemi.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@