EĞİTİM İŞ: Milli Eğitim şaibesiz bir iş yapamayacak mı?

EĞİTİM İŞ Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Tevfik Bal, Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan danışman öğretmen görevlendirmesine tepki göstererek, Milli Eğitim şaibesiz bir iş yapamayacak mı diye tepki gösterdi...

EĞİTİM İŞ: Milli Eğitim şaibesiz bir iş yapamayacak mı?
EĞİTİM İŞ Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Tevfik Bal, Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan danışman öğretmen görevlendirmesine tepki göstererek, Milli Eğitim şaibesiz bir iş yapamayacak mı diye tepki gösterdi...

Ahmet Tevfik Bal basın açıklamasında şunları kaydetti:

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni atanan öğretmenlere rahberlik yapılabilmesi bakımından danışman öğretmen görevlendirilmesi uygulamasını ilk defa başlatmıştır.

Şubat ayında atanan aday öğretmenlere danışmanlık yapmak üzere belirlenen öğretmenlere yönelik olarak diğer illerde olduğu gibi bilgilendirme amaçlı seminer çalışmaları başlatılmıştır.

Ancak danışman öğretmenlerin belirlenmesinde şaibe bulunmaktadır.

Çünkü; 22 Şubat 2016 Pazartesi günü seminer çalışmaları başlatılmış, çalışmaya katılacak öğretmenlerin isim listesi 19 Şubat 2016 Cuma günü İl MEM web sitesinden duyurulmuştur. Katılması öngörülen öğretmenlere de durum, sms veya telefonla ulaşılarak duyurulmaya çalışılmıştır.

Açıklanan listede 154’ü öğretmen 62’si okul müdürü olmak üzere 216 kişinin ismi bulunmaktadır. Fakat söz konusu listede yer alan isimlerin neye göre belirlendiği açıklanmamıştır. Danışman öğretmen olarak görevlendirilmek için gerekli koşulları taşıyan pek çok öğretmenin ismi listede yer alamamıştır. Bu durum, meslektaşlarımız arasında listenin hazırlanmasında objektif davranılmadığı kanısını doğurmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı ve ona bağlı birimlerde son dönemlerde  adeta şaibe ile gölgelenmeyen işlem yapılamamaktadır.

Eğer danışman öğretmenlerin görevlendirilmesi sürecinde şaibe olmadığı kanıtlanmak isteniyorsa, İl Milli Eğitim Müdürlüğü söz konusu listenin hangi kriterler göz önünde bulundurularak hazırlandığını ikna edici bir şekilde açıklamalıdır.

Yoksa öğretmenlerimizin ve kamuoyunun gözünde, Milli Eğitim, hakkaniyetten uzak, şaibeli işlemler yapan bir kurum olarak damgalanacaktır.

Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.