Eğitim-iş Midyat Temsilciliğinden 1 Mayıs Kutlaması

1 Mayıs Kutlama Fotoğrafları için Tıklayın Eğitim-İş, kamu emekçilerinin ekonomik, özlük ve sınıfsal haklar mücadelesinde topyekun bir hezimet sayılacak olan iş güvencesinin ortadan ka

Eğitim-iş Midyat Temsilciliğinden 1 Mayıs Kutlaması

1 Mayıs Kutlama Fotoğrafları için Tıklayın

Eğitim-İş, kamu emekçilerinin ekonomik, özlük ve sınıfsal haklar mücadelesinde topyekun bir hezimet sayılacak olan iş güvencesinin ortadan kaldırılması girişimine her yerde olduğu gibi 1 Mayıs alanlarında da karşı çıkacaktır.

Eğitim-İş sadece devlet memurlarının iş güvencesini değil, ülkedeki bütün çalışanların güvenceli, kadrolu ve insanca yaşayabilecekleri bir ücret seviyesinde çalışmalarını savunmaktadır.

Ülkede bugün her türlü hak arama çabası, iktidarın baskı ve şiddet uygulamalarıyla durdurulmak istenmekte, iç güvenlik paketi ile iktidara karşı darbe dönemlerini dahi aşan baskının önü açılmakta, ülke bütün halinde bir cezaevine dönüştürülmektedir.

İktidarın tüm emek düşmanı ve baskıcı uygulamalarının emekçilerin birlikte mücadelesi sayesinde durdurulacağının bilincindeyiz.

Tüm emekçilerle birlikte, yurdun her yerinde, iktidarın;

-Emek ve Cumhuriyet düşmanı politikalarına,

-İş güvencesinin kaldırılması girişimlerine,

-Taşeron, esnek ve kuralsız çalıştırmaya,

-İş cinayetlerine,

-Irkçı, gerici ve bölücü eğitim sistemine,

-Özelleştirme ve yerelleştirmeye

Karşı çıkacağız.

İnanıyoruz ki, birlik ve dayanışma içinde vereceğimiz mücadele kazanılacaktır ve inanıyoruz ki bu mücadele kazanıldığında;

-Emekçi alın terinin karşılığını alacaktır -Yoksulluk ve işsizlik yok edilecektir -Hakça bir paylaşım düzeni kurulacaktır. -Cumhuriyetin laik, demokratik eğitim politikaları yaşama geçirilecektir -Herkes için güvenceli bir iş, herkes için insanca yaşam hakkı sağlanacaktır.

Yaşasın Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü Yaşasın 1 Mayıs!!

MİDYAT EĞİTİM İŞ TEMSİLCİLİĞİ YÖNETİM KURULU

 

TEM. BAŞKANI  : ERCAN ÇELİK                      

GENEL SEKRETER : ABİDİN GÜMÜŞ                         

ÖRGÜTLEME SEKRETERİ: ZEYNEP BÜLBÜL               

EĞİTİM SEKRETERİ: KUBİLAY DOĞAN                         

MALİ SEKRETER: İHSANE KARATAŞ                        

HUKUK SEKRETERİ: M.FEVZİ ÇAMLI                      

BASIN YAYIN SEKRETERİ: MEHTAP YILMAZAvatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.