Eğitim İş Mersin Şube'den 8 Mart Etkinliği

Eğitim İş Mersin Şube Başkanı Hakan Boyar, Geleneksel olarak ikincisini düzenlediği etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, bu yıl ikincisini düzenlediğimiz etkinliğe katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz dedi.

Haberler 12.03.2016, 20:10
Eğitim İş Mersin Şube'den 8 Mart Etkinliği
Eğitim İş Mersin Şubesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği 2. geleneksel kahvaltı etkinliği gerçekleştildi.  Eğitim İş Mersin Şube Başkanı Hakan Boyar, Geleneksel olarak ikincisini düzenlediği etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, bu yıl ikincisini düzenlediğimiz etkinliğe katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz dedi.

Kahvaltıya Mersin Milletvekilleri Aytuğ Atıcı, Serdal Kuyucuoğlu, Hüseyin Çamak, Mezitli Belediyesi, CHP il Yönetimi, CHP Kadın kolları, ADD, ÇYDD, YKKED, CKD, SDD,Tarsus, Erdemli, Gülnar Eğitim iş temsilcilikleri katıldı.

Eğitim İş Mersin Şube Başkanı Hakan Boyar, geleneksel olarak düzenledikleri etkinliğe katılanlara teşekkür ederken, Kadın sorununun çözümü sınıf mücadelesiyle mümkündür dedi. Sınıfsal sömürü son bulduğunda, kadına yönelik her türlü baskı, sömürü ve şiddet de son bulacaktır diyen Boyar, bunu gerçekleştirecek olan emekçi kadın ve erkeklerin omuz omuza dayanışması, örgütlenmesi ve mücadelesi olacaktır.

Boyar konuşmasının devamında şunları söyledi:

"8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Emekçi kadınların mücadele günüdür. Bu mücadele ancak örgütlenerek başarıya ulaşacaktır. Kadınlar bulundukları her ortamda örgütlenecek ve bu kahrolası sömürü düzenini ortadan kaldırmak için erkekle birlikte kararlılıkla mücadele edecektir.Yaşamın yarısı kadınlarsa, mücadelenin ön saflarında yer alacaklar da kadınlardır." dedi.

hakan boyar eğitim iş mersin
hakan boyar


 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@