Eğitim-iş Kocaeli'nin Hukuk Zaferi

Eğitim İş Sendikası Kocaeli şube binasında gerçekleşen basın açıklamasına şube mali sekreteri Barış Ünsal, şube örgütlenme sekreteri Serhan Şahin, şube özlük ve hukuk sekreteri Cem U&

Haberler 09.05.2015, 02:45
Eğitim-iş Kocaeli'nin Hukuk Zaferi

Eğitim İş Sendikası Kocaeli şube binasında gerçekleşen basın açıklamasına şube mali sekreteri Barış Ünsal, şube örgütlenme sekreteri Serhan Şahin, şube özlük ve hukuk sekreteri Cem Uçak, şube eğitim sekreteri Emine Çalık, Derince şubesi mali sekreteri Cantürk Şanal, bölge avukatı Aylin Şengöz ve üyelerden Sibel Ünsal ve Güncan Işık katıldı. Basın bildirisini şube başkanı Bilal Şener okudu.

YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

21 müdür üye ilgili yürütmeyi durdurma kararı verildiğini belirten Şener, “Öncelikle; İlçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri tarafından yasa gereği; müdürlük görev sürelerinin uzatılması için değerlendirmeye tabi tutulup; objektiflikten uzak, soyut, dayanaksız dolayısıyla hukuka aykırı değerlendirmeyle düşük puan verilerek müdürlük görev süresi uzatılmayan 21 müdür üyemizle ilgili mahkeme yürütmeyi durdurma ve işlemin iptali kararı vermiştir” şeklinde konuştu.

SÖZDE MAHKEME KARARI

Konuşmalarına devam eden Şener, “İlgili mahkeme kararı gereği; önce görevlerine iade edilip bu kez objektif, somut ve hukuka uygun değerlendirme yapılıp; müdürlük görev süreleri hakkında işlem yapılması gerekirken; valilik göreve iade yapmadığı gibi; sözde mahkeme kararını uyguluyoruz 'gerekçesiyle tekrardan aynı şekilde; objektiflikten uzak değerlendirme yapmış olup; Bu değerlendirmeler de tarafımızdan mahkemeye taşınmış ve tekrardan yürütmeyi durdurma kararları alınmıştır” ifadelerini kullandı.

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANDILAR

Görevinin kötüye kullandığı gerekçesiyle ilçe milli eğitim müdürüne suç duyurusunda bulunduklarını belirten Şener, “bu süreçte;yürütmeyi durdurma ve iptal kararları dolayısıyla önce görevine iade edilmesi gereken müdürlerimizi;göreve iade etmeyip mahkeme kararlarını hiçe sayan ilçe milli eğitim müdür ve şube müdürleri hakkında 'görevi kötüye kullanma ve yargı kararlarını  uygulamama'nedeniyle cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunduk” dedi.

MAĞDUR OLANIN YANINDAYIZ

Mağduriyet yaşayan herkesin yanında olacaklarını belirten Şener, “Eğitim iş olarak mağdur olan herkesin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Sadakatın değil liyakatın esas alındığı mesleki itibarımızın tekrar sağlanması durumuna gelinceye kadar mücadelemizi her alanda sürdürmeye kararlı olduğumuzu belirtiriz” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: bizimkocaeli.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@