Eğitim-iş Kocaeli Şubesinden Hem Eğitim Hem Eylem

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Kocaeli Şubesi tarafından dün üyelerine yönelik ‘Sendikal eğitim akademi’ eğitimi düzenlendi. Emex Otel’de düzenlenen eğitim

Eğitim-iş Kocaeli Şubesinden Hem Eğitim Hem Eylem

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Kocaeli Şubesi tarafından dün üyelerine yönelik ‘Sendikal eğitim akademi’ eğitimi düzenlendi. Emex Otel’de düzenlenen eğitime; Eğitim-İş Sendikası Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Hikmet Pala, genel merkez eğitim sekreteri Önder Yılmaz, Genel Mali sekreter Nazım Kırcı, Birleşik Kamu-iş konfederasyonu örgütlenme sekreteri Barış Düdü, Birleşik kamu-iş konfederasyonu özlük hukuk sekreteri Engil Çoğal, Eğitim-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener ile sendika üyeleri katıldı.

EĞİTİMLER SÜRECEK

Sabah saatlerinde başlayan eğitimde üyelere yönelik eğitim ve öğretim süreçleri, Eğitim-İş Sendikası’nın geçmişi ile geleceği konuşuldu. Eğitimin açılış konuşmasını yapan Kocaeli şube başkanı Bilal Şener, “Sendika olarak yaptığımız eğitimlerden bir tanesini daha gerçekleştiriyoruz. Bu eğitim çalışmalarımız önümüzdeki günlerde de sürecek. Yalova Valisi tarafından azarlanan ve kendi yürüyüşünde rahatsızlanarak ölen Halil Serkan Öz’ü de burada anıyoruz. Genel merkez yöneticilerimiz buradan sonra cenazeye de katılacaklar” dedi.

EMRİNDE ÇALIŞAN

Sendikalılar öğle arasında otelin önünde bir basın açıklaması yaptı. İş güvencesi için bir araya gelen eğitimciler, alkışlar eşliğinde çıkarılmak istenen yasayı protesto etti. Eğitimciler adına Eğitim-iş Genel mali Sekreteri Nazım Kırcı, basın açıklamasını okudu. Kırcı, açıklamasında şunları söyledi: “Son zamanlarda siyasi iktidar ve cumhurbaşkanı tarafından memurları hedef alan söylemler iş güvencesinin tekrar hedef tahtasına konulduğunu göstermektedir. Siyasi iktidarın istediği emrinde çalışanların yasalara değil kendisine tabi olmasıdır. Bunu sağlamanın birinci koşulu devlet memurlarının iş güvencesini ortadan kaldırmaktır. İşte yapılmak istenen budur..

EĞİTİM-İŞ HAZIRDIR

İşten çıkarmayı kolaylaştıran en önemli düzenleme, artık kamuda kadrolu çalışanın kalmayacak olmasıdır. Yeni düzenlemeyle çalışanların büyük çoğunluğu sözleşmeli hale getirilecek, her yılın sonunda inisiyatifin amirlerde olacağı bir sözleşme imzalanacak ve amir, memurun performansından memnun değilse ücreti düşürülecek ya da işine son verilecektir. Siyasi iktidarın yapmak istediklerinden biri de kamu hizmetlerini yerellere bırakmaktır. Bu nedenle kamu emekçileri, hem anayasada hem de iş yaşamımızı düzenleyen diğer yasalarda yapılmak istenen değişikliklere karşı birlikte mücadele yöntemini seçmelidir. Eğitim-İş bu sorumluluğu yüklenmeye hazırdır.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.