Eğitim İş'in efsane başkanı ısrarlara dayanamadı ve...

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş'ı mutlaka duymuşsunuzdur. Mücadelesiyle sendikasına, Çanakkale'ye örnek bu başkan son kararıyla yine kendine yakışanı yaptı....

Sendika 16.05.2017, 21:24 16.05.2017, 21:28
Eğitim İş'in efsane başkanı ısrarlara dayanamadı ve...

Eğitim İş Çanakkale Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurulu 27 Mayıs 2017 tarihinde saat 10:00’da Çanakkale Merkez Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde yapılacaktır. Mayıs 2014 tarihinden bu güne kadar yürüttüğümüz Şube Yönetim Kurulu görevimiz süresince yönetim olarak sendikamızın ilkeleri doğrultusunda güçlü bir sınıf mücadelesi yürüttük.

Birçok haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı durarak kimseyi ayrıştırmadan ve ötelemeden Eğitim Ve Bilim İş kolunda örgütlenmeye çalıştık.

Ülkemizin içinde bulunduğu baskıcı rejim ve partizanca yönetilen eğitim kurumları içerisinde karşılaştığımız ve üyelerimizin yüzleştiği olumsuzluklara karşıda boyun eğmeden dik durduk.

Üç yıl boyunca Çanakkale’de sendikacılık adına bazı ilkleri gerçekleştirdik.

Bazı sendikalar sararıp solarken, sermaye ve iktidar sahipleriyle işbirliği yaparken, emekçileri satarken, Eğitim İş olarak sarı sendikalar ile de mücadele ederek duruşumuzu ve emekçilerden yana safımızı netleştirerek hep emek cephesinin yanında durduk..

Yetki için birkaç aylığına üye devşirerek sendikacılık yaptığını zanneden, her fırsatta iktidar ve iktidar yanlısı sendika ve örgütlerle işbirliği yaparak, üyelerinin haklarını bile savunamayan bazı sendikaların yanardöner hallerini teşhir ederek Çanakkale’deki emek mücadelesi tarihine not düştük…

OHAL ile birlikte tüm yurtta yürütülen cadı avına karşı Çanakkale’de tutarlı ve kararlı bir mücadele yürüterek hukuksuzluğa uğrayan üyelerimize hatta başka sendika üyelerine bile sahip çıktık…

Tüm bu mücadelemiz yüzünden rahatsızlık duyan iktidar sahiplerinin yerel temsilcileri tarafından hedef gösterilmemize rağmen, tüm baskılara direnerek, Çanakkale kamuoyunun da desteğiyle kirli hesaplarını boşa çıkardık.

Çanakkale’de gericiliğe, faşizme, emek düşmanlarına, Atatürk düşmanlarına, Cumhuriyet düşmanlarına karşı kararlı bir mücadele yürüterek sendikamızı bir çekim noktası haline getirdik.

Çanakkale’de üç yılda yapmış olduğumuz bu mücadeleden dolayı üyelerimizin büyük bir çoğunluğu 27 Mayıs 2017 tarihindeki Şubemizin 5. Olağan Genel Kurulunda tekrar aday olmamızı ve mücadelemize kaldığımız yerden kararlılıkla devam etmemizi ısrarla istemektedir.

Devamlı üye sayımızın arttığı, Eğitim ve Bilim Emekçileri tarafından kabul gördüğümüzü belirtmek istiyoruz.

Bu yüzden ısrarla yeniden aday olmamızı isteyen üyelerimizi hayal kırıklığına uğratmayacağız..

Eğitim İş Çanakkale Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kuruluna Şube Başkanımız Ahmet MANTAŞ’ın Liderliğinde oluşturduğumuz güçlü bir liste ile yeniden adayız..

Atatürk’ün yol gösterici ışığında, Cumhuriyet’in aydınlanmacı ve Laik değerleriyle hem emeğimize ve örgütümüze hem de vatanımıza sahip çıkacağız.

Cesaretli, soldan, sınıftan ve emekten yana daha örgütlü ve daha mücadeleci bir sendika için adayız…

Daha ileriye doğru ve etkimizi artırarak daha da büyüyeceğimiz bir dönem başlatacağız.

Hep beraber, birlikte mücadeleci bir sendika, mücadeleci bir yönetim için “BİZ VARIZ, HAZIRIZ”

Sendikamız için bedeller ödedik, bedel ödemekten de korkmayacağız…

Güçlü ve etkili olmayı hep birlikte başaracağız.

Yaşasın Eğitim İş kolundaki sınıf mücadelemiz.

Yaşasın Eğitim İş. 

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@