Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şubeden Cübbeli-Takkeli O Öğretmen için Çok Sert Tepki

Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan cübbeli takkeli öğretmen için Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Himmet Suat Sadış çok sert tepki gösterdi. Hatay Valiliğine konuyla ilgili yazı yazan Sadış, AKP ve Yandaş sendikanın eğitimi gericileştirme çalışmalarında ki ortaklığı sonucunda; okullarda türbanı meşrulaştıran kıyafet serbestliği uygulamaları ile yaşatılmak istenen süreç göz önüne serilmektedir dedi.

Haberler 12.05.2016, 23:44 12.05.2016, 23:51
Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şubeden Cübbeli-Takkeli O Öğretmen için Çok Sert Tepki
Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan cübbeli takkeli öğretmen için Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Himmet Suat Sadış çok sert tepki gösterdi. Hatay Valiliğine konuyla ilgili yazı yazan Sadış, AKP ve Yandaş sendikanın eğitimi gericileştirme çalışmalarında ki ortaklığı sonucunda; okullarda türbanı meşrulaştıran kıyafet serbestliği uygulamaları ile yaşatılmak istenen süreç  göz önüne serilmektedir dedi.

Sadış Şube Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

04.05.2016 tarihinde ulusal basın ve sosyal medya da yer alan  “Hatay’da ki bir ilkokulda skandal görüntüler: Cübbeli-takkeli öğretmen dönemi haberlerinde, derse cübbe ve sarıkla giren, müfredatta olmamasına rağmen çocuklara kuran dinleten sınıf öğretmeni olduğu belirtilmiştir.

AKP ve Yandaş sendikanın eğitimi gericileştirme çalışmalarında ki ortaklığı sonucunda; okullarda türbanı meşrulaştıran kıyafet serbestliği uygulamaları ile yaşatılmak istenen süreç  göz önüne serilmektedir. Cumhuriyetin Okullarını medreselere dönüştürme çabası içersinde olan ve bilimi dışlayan dayatma karşısında susmamız düşünülemez.

Eğitim iş Hatay 1 No’ lu şube olarak,  Hatay Valiliğine 12.05.16 tarihinde,Hatay  Nizamettin Özkan ilkokulunda yaşanılan skandal ile ilgili cevaplanmasını istediğimiz sorularımızı resmi yazıyla ilettik.
Ve bir kez daha soruyoruz:

Hatay Nizamettin Özkan ilkokulunda;
  1. Adı geçen öğretmen hala bu kıyafetle mi derse girmektedir?
  2. Derslerde Kuran dinletmeye devam etmekte midir?7
  3. Bahsi geçen olay ve öğretmenle ilgili herhangi bir adli ve idari işlem yapılmış mıdır?
  4. İşlem yapıldıysa hangi aşamadadır? Yapılmadıysa neden yapılmamıştır?
Ve Eğitim İş Hatay 1 No’ lu şube olarak uyarıyoruz: Gerici bölücü ırkçı eğitime karşı; çağdaş laik bilimsel demokratik ve kamusal eğitimi savunmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (2)
fırsatçılar çoğaldı 5 yıl önce
dönemin fırsatçılarından galiba. bir öğretmene yakışıyor mu? Bir de öğrencilere örnek olacak değil mi? Okulun müdürü müdür yardımcısı ne iş yapar acaba?
nasıl 5 yıl önce
Pos bıyıklı , bir yıllık sakalla ,at kuyruğu saçıyla, dilenci kılığında derse giren öğretmenler mi çağdaş? Serbest kıyafet kime göre nasıl serbest?Saçmalıktan başka bişey değil.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@