Eğitim-İş Halil Serkan Öz İçin Derslere Girmedi

ANKARA (ANKA)- Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaretlerine maruz kaldıktan sonra sınıftan kovulan ve "öğretmene saygı yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden

Haberler 06.04.2015, 10:54
Eğitim-İş Halil Serkan Öz İçin Derslere Girmedi

ANKARA (ANKA)- Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaretlerine maruz kaldıktan sonra sınıftan kovulan ve "öğretmene saygı yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Halil Serkan Öz için Eğitim-İş, bugün ilk derslere girmedi.

Eğitim-İş’ten yapılan açıklamada, Halil Serkan Öz’ün ölümü, tüm ulusu ve özellikle eğitim çalışanlarını derinden sarstığı belirtilerek, “Bir öğretmenin onuruyla oynamak- hele de öğrencisinin karşısında-vali de olsa hiç kimsenin haddi değildir. Eğitime yeterli kaynak ayırmayarak eğitim sistemimizi her yönden zaafa uğratan AKP Hükümeti, şimdi de kendi militanı gibi gördüğü valiler üzerinden öğretmeni itibarsızlaştırmakta hatta ölümlerine bile sebep olabilmektedir” denildi.

İlk derse girmeyen öğretmenler daha sonra "Mesleğimiz Onurumuzdur, Öğretmenime Dokunma" kokartlarıyla derse girdi. Eğitim-İş üyeleri ayrıca tüm Türkiye’de alanlarda yapılan basın açıklamalarının ardından Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun görevden alınması için İçişleri Bakanlığı’na faks çekti. Faks metninde  Vali Cebiroğlu’nun istifası istenilerek, “Unutulmamalıdır ki, öğretmenlerimiz itibarsızlaştırıldıkça bu ülkenin yarınlara yürümesi mümkün olmayacaktır. Halil Serkan Öz’ün ölümünden, sınıfta öğrencilerinin önünde hakaret edip onuruyla oynayan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu sorumludur. Yalova Valisi’nin derhal görevden alınmasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.(ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@