Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş’ın FETÖ bahanesiyle açığa alınmasına Tepki Yağıyor

15 Temmuz Darbe girişimi ardından başlatılan operasyonlarda açığa alınan öğretmenlere cemaat yapılanmasıyla yıllardır korkusuzca mücadele eden ve son zamanlarda ki basın açıklamalarıyla Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ve Çanakkale Valisi Hamza Erkal'ın yanlışlarını bir bir yüzlerine vuran Mantaş çok komik bir şekilde FETÖ ile ilişkilendirilerek açığa alındı.

Haberler 28.07.2016, 13:48 28.07.2016, 14:31
Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş’ın FETÖ bahanesiyle açığa alınmasına Tepki Yağıyor
15 Temmuz Darbe girişimi ardından başlatılan operasyonlarda açığa alınan öğretmenlere cemaat yapılanmasıyla yıllardır korkusuzca mücadele eden ve son zamanlarda ki basın açıklamalarıyla Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ve Çanakkale Valisi Hamza Erkal'ın yanlışlarını bir bir yüzlerine vuran Ahmet Mantaş çok komik ve muhalif kesimi de susturalım anlayışıyla FETÖ ile ilişkilendirilerek açığa alındı.

Çanakkale Kamuoyunun çok yakından tanıdığı isim olan Ahmet Mantaş'ı FETÖ kapsamında açığa almanın hiç bir geçerli yanı yoktur. Bu olsa olsa muhalif kesimi başlatılan operasyonlar kapsamında susturma çabasından başka bir şey değildir. 

Son zamanlarda yaptığı basın açıklamarıyla İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş'i zora sokan Ahmet Mantaş, Zülküf Memiş'in intikam duygusuyla hareket ederek açığa alınmasını teklif ettiği izlenimine sebep olmaktadır.

Konuyla ilgili de hem Çanakkale Kamuoyundan hem de Ahmet Mantaş'ı yakıdan tanıyan mücade arkadaşlarından tepkiler yağıyor.

İşte o tepkilerden bazıları şöyle:

Çanakkale kamuoyunun dikkatine! EĞİTİM-İŞ Şube Başkani Ahmet Mantas OHAL kosullarinda aciga alinmistir. Bugun saat 18:00'de sendika sube binamizda bir destek ve basin aciklamasi yapilacaktir. Tum uyelerimizi destege bekliyoruz. Eğitim-iş Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu

Ahmet Mantaş a FETÖ'cü diyeni aynaya bakmaya davet ediyorum. Ahmet Mantaş siz maklube yerken de karşı idi, Siz abi derken de...
Ahmet Mantaş bırakın FETÖ nün Paralel Devletine destek vermek, diğer paralel yapılara da karşı duran bir eğitimci... Sorun anlaşılan o ki birilerinin dayatmacı, hep bana rabbenacı paralellerin nasırına basmıştır.

Gerici cemaat yapılanmasına karşı mücadele eden Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş ne yazıktır ki bu gerici ve darbeci yapı ile ilişkilendirilerek açığa alınmıştır. Kargaların bile güleceği bu gerekçe işin boyutunun nerelere varabileceğinin ipuçlarıdır.

Yalnızca bugün değil, kurulduğu günden itibaren Yalnızca FETÖ'ye değil tüm Cumhuriyet düşmanlarına karşı Türkiye'de dik duran kurumların başında EĞİTİM-İŞ gelmektedir. Bu tutumu bundan sonra da devam edecektir.

Gerici cemaat yapılanmasına karşı bu güne kadar büyük mücadeleler vermiş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş'ın gerici ve darbeci yapı ile ilişkilendirilerek açığa alınmasını isteyen Milli Eğitim Müdürü, ya bu gerici FETÖ örgütünün kafa yapısından daha gerici bir kafaya sahip, ya da kendisinin FETÖ örgütü ile ilişkisi olmalı. Bunun başka izah edilecek bir tarafı olamaz.Ya da bu arkadaşımıza karşı özel husumetleri nedeniyle içindeki kini kusma gayreti içinde...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@