Eğitim İş Çanakkale'den Skandal İddialar hem de gerekçeli!

ÇOMÜ'de aynı anda aynı sınıfta 3 akademisyen nasıl ders okutur? Cevabı haberimizin detayında.....

Haberler 12.04.2016, 22:48
Eğitim İş Çanakkale'den Skandal İddialar hem de gerekçeli!
ÇOMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2014-2015 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılında, “İlk ve Acil Yardım Programı 1. Sınıf”, “ İlk ve Acil Yardım Programı (II. Öğretim) 1. Sınıf”, “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı 1. Sınıf”, “Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı 1. Sınıf”, “Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı (II. Öğretim) 1. Sınıf”, “Anestezi Programı 1. Sınıf”, “Elektranörofizyoloji Programı 1. Sınıf”, “Perfüzyon Programı 1.Sınıf”, Programlarında “103 Fizyoloji” derslerine 3 Akademik Personel aynı anda giriyormuş gibi gösterilerek aylık 12’ şer saat ek ders almışlar mıdır?

Prof. Dr. Ahmet Ünver’in Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü sıfatıyla imzaladığı belgelerde “103 Fizyoloji” derslerine Prof. Dr. Mustafa Edremitoğlu, Prof. Dr. Metehan Uzun ve Doç. Dr. Mustafa Deniz giriyormuş gibi gösterilmiştir.18 Mart 2016 Tarihi’nde Objektif Gazetesi’nde yer alan bu iddialara göre aynı anda, aynı sınıfta bu üç akademisyen nasıl ders okutmuştur.

Ayrıca Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu kararı ile bu her üç akademisyene aylık 12’şer saat ek ders ödenmesi ile ilgili “Rektörlük Oluru” için 19.04.2014 Tarihi’nde 2014-40 Toplantı kararıyla yazı yazılarak ek derslerin ödenmesi istenmiştir.

ÇOMÜ’nün diğer fakülte ve bölümlerinde böyle bir ders dağılımı yöntemi yokken neden Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda böyle bir yöntem seçilmiştir.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Ünver ile yaptığımız görüşmelerde 3 akademisyene aynı dersi vermelerinin sebebinin kongreye giden hocanın yerine derse diğerleri girebilsin diye, komik anlaşılmaz bir savunmaya girmiştir.

Eski Rektör Sedat Laçiner zamanında yapılan bu uygulama ile kamu zarara uğratılmıştır.

Şimdi ki Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metehan Uzun eğer bu haksız kazancı aldıysa nasıl oluyor da ÇOMÜ’de Rektör Yardımcılığı görevine getirilebilmiştir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ahmet Ünver’e sormak istiyoruz? Yüksekokulunuzda derse giren hocalardan sadece “103 Fizyoloji” dersine giren hocalarımı kongrelere gidiyor?

Mesela siz gitmiyor musunuz? Sizin girdiğiniz derslere neden ikinci bir hoca hatta üçüncü bir hoca girmiyor?

Bu hocalar dönüşümlü derslere giriyorsa 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı ders listesinde neden 12’şer saat derse giriyorlarmış gibi yazılmış ve rektörlükten 12’şer saat ek derslerin ödenmesi istenmiştir?

Eğitim İş üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Rıza Gezen’e girmesi gereken derslere aynı eğitim öğretim güz döneminde Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümünde “Anatomi” öğretim üyesi iken ders vermeyip neden Tıp Fakültesi’nden bir öğretim üyesine “Anatomi” derslerini verdiniz?

Devlet Mehmet Rıza Gezen’e neden maaş ödüyor?

Otursun diye mi? Neden ders vermiyorsunuz?

ÇOMÜ bir kamu üniversitesidir. Ne Mehmet Uzun’un, ne de Ahmet Ünver’in çiftliği değildir.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak başta eski Rektör Sedat Laçiner, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Ahmet Ünver, 2014-2015 dönemi Yüksekokul Yönetim Kurulu Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Sedat Özcan, Yrd. Doç. Dr. Mesut Erbaş, Yrd. Doç. Dr. Müşerref Hilal Şehitoğlu, Öğr. Gör. Emine Sevinç, Raportör Saliha Özdemir, “103 fizyoloji” dersine aynı anda girdikleri iddia edilen Prof. Dr. Mustafa Erdemitoğlu, Prof. Dr. Metehan Uzun ve Doç. Dr. Mustafa Deniz hakkında kamu görevini kötüye kullanmak ve kamuyu zarara uğratmak ile haksız kazanç sağlamak ve bu suçlara zemin ile imkan sağlamak suçlamasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı ayrıca ÇOMÜ Yönetimine idari bir soruşturma açmasına yönelik talepte bulunarak, bu yaşanan haksız kazanç zincirini YÖK’e taşıyacağımızı çok değerli Çanakkale Kamuoyuna duyuruyoruz… 
 
Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu 


 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@