Eğitim İş Başkanı Ahmet Mantaş: Öğretmene şiddeti durdurun

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Süleyman ve Muazzez Ersönmez İlk ve Ortaokulu’nda Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapan Yasin Güneş, davranışları nedeniyle okul idaresine bildirdiği öğrencisinin velileri tarafından okul bahçesinde darp edildi.

Sendika 25.10.2019, 22:31
Eğitim İş Başkanı Ahmet Mantaş: Öğretmene şiddeti durdurun

Yasin Öğretmen öğrencilerinin gözü önünde velisi ve iki oğlu tarafından dövüldü. Olay, okulun güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. 

Bugüne kadar okullarda yeterli güvenlik önlemleri almadığı gibi öğretmenlere uygulanan şiddete seyirci kalan siyasi iktidar, her fırsatta öğretmeni değersizleştiren ve hedef gösteren uygulama ve açıklamalar yapmakta ısrarcı davranmaktadır. Öğretmeni toplum nezdinde itibarsızlaştıran bu tür açıklamaların saldırılarda önemli bir rol oynadığını düşünmekteyiz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na hatırlatıyoruz, eğitim çalışanlarının ve öğrencilerin güvenliğini sağlamak sizin oturduğunuz makamların asli görevlerindendir. Yaşanan bu şiddet olaylarının kendi yanlış politikalarının sonucu olduğunu görmeyen, bu utanç olayları münferit sayan, kendi sorumluluğundaki kamu görevlilerinin ve öğrencilerin güvenliğini sağlamaktan aciz bir Bakanlık, hükümsüz olacaktır!

Eğitim-İş olarak Milli Eğitim Bakanlığını okulları ve eğitim çalışanlarının güvenliğini sağlamaya, öğretmenleri ve öğretmenlik mesleğinin değersizleştiren uygulamalardan biran önce vazgeçmesini bekliyoruz.

EĞİTİM-İŞ ÇANAKKALE ŞUBE YÖNETİM KURULU
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@