Eğitim İş Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir'den Çarpıcı Açıklamalar

Eğitim iş'in yarın yapılacak olan 1. Olağanüstü Genel Kuruluna Mücadeleci Sendika Mücadeleci Yönetim diyerek aday olan Eğitim İş Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir'den çarpıcı açıklamalar...

Sendika 01.10.2016, 15:15 03.10.2016, 22:07
Eğitim İş Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir'den Çarpıcı Açıklamalar
Eğitim iş'in yarın yapılacak olan 1. Olağanüstü Genel Kuruluna Mücadeleci Sendika Mücadeleci Yönetim diyerek aday olan Eğitim İş Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir'den çarpıcı açıklamalar...

Yarın yapılacak seçimde 3 listenin yarışacağı belli olmuştu. Mücadeleci bir sendika için Mücadeleci yönetim diyerek aday olan Şaban Özdemir neden aday olduğunu sitemiz kamugundemi.com'a açıkladı.

Şaban Özdemir kimdir?

1966 yılında Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde, 5 çocuklu çiftçi ailenin 4. çocuğu olarak yaşam kavgası başladı. İlkokulu Şereflikoçhisar’ın Sadıklı köyünde, Ortaokulu ve liseyi Şereflikoçhisar’da tamamladı. 1988 yılında Kırşehir Eğitim Yüksek Okulundan mezun (Anadolu üniversitesi Sosyal bilgiler öğretmenliğinde lisans tamamladı) olduktan sonra aynı yıl Diyarbakır Merkez Ali Emiri İlkokulunda göreve başladı. Diyarbakır Lice ilçesi Çavundur Köyü ilkokulu, Lice Merkez Atatürk İlköğretim Okulunda çalıştı. 1993 yılında Aydın'ın Çine ilçesi Topçam Köyü Dedeler Mahallesi İlkokuluna atandı. İncirliova İlçesi Acarlar Beldesi ve Aydın Merkez okullarında çalıştı. Halen Aydın Merkez (Efeler) Ekrem Çifçi İlkokulu öğretmeni. Eşi Felsefe Öğretmeni. Petrol ve Doğalgaz Mühendisliğinde okuyan bir oğlu, 10. sınıfta okuyan bir kızı var. Şaban Özdemir, Aydın Eğitim-İş’in kurucularından. İşyeri temsilciliği, disiplin kurulu, denetleme kurulu, genel merkez delegeliği, şube başkanlığı, Birleşik Kamu-İş Aydın İl temsilciliği yaptı. Kısaca Birleşik Kamu-İş ve Eğitim-İş’in her kademesinde emekçidir.

Adaylığı neden kabul etti?


Şaban Özdemir aday değil görev saydım ve görevi kabul ettim diyor ve ekliyor.

Ölümsüzlüğün adı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Cumhuriyetinde laik, bilimsel, demokratik, parasız eğitimin önüne konan engelleri, kurulan barikatları yıkmayı görev kabul ettim.

Emekçilerin alın terini sömürenlere alanlarda ve hukuk karşısında hak ettikleri dersi vermeyi görev saydım.

Emek mücadelesinin güçlünün yanında durarak, birilerinin arka bahçesi olarak, birilerinden talimat alarak yapılamayacağını, etnik kimlik ve din temelli emek mücadelesi verilemeyeceğini göstermek için görev kabul ettim.

Kurulduğu günden bu ana kadar Eğitim-İş’li mücadele arkadaşlarımdan alacağım bayrağı daha ileriye taşımayı görev kabul ettim.

Yalvarmayan, boyun eğmeyen, diz çökmeyen öğretmen hareketinin sürekliliği için ders vermeyi tarihi görev olarak bildim.

Bu onurlu görevi tarihi sorumluluk olarak kabul ettim.

Emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri tarihin derin çöplüklerine atmayı görev bildim.

Barış içinde Tam bağımsız bir Türkiye yaratmaya, yaşatmayı görev kabul ettim.


eğitim iş olağanüstü genel kurul adayları

eğitim iş olağanüstü genel kurul adayları
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@