Eğitim İş: AKP, FETÖ’cü arıyorsa....

Eğitim İş: AKP, FETÖ’cü arıyorsa kendi yönetim kademelerinde arasın, İl MEM’ler de arasın, biraz aynaya baksınlar göreceklerdir

Sendika 17.10.2016, 23:59
Eğitim İş: AKP, FETÖ’cü arıyorsa....
Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimi sonrası OHAL kapsamında FETÖ’yü temizleme bahanesiyle devam eden uygulamalar ile muhalif öğretmenleri açığa alma ve susturma girişimleri devam etmektedir.

Çanakkale’de 14.10.2016 tarihinde Çanakkale Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Üyemiz Sayın Meltem Fethiye Çimen (FETÖ/PDY) üyeliği mensubiyeti veya iltisakı yahut bu yapı ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle açığa alınmıştır.

Bu işlemin ve suçlamanın sendikamız tarafından kabul edilmesi mümkün değildir.

AKP İktidarının, FETÖ’cü Cemaat korkusundan, sapla samanı, yaş ile kuruyu, at izi ile it izini birbirine karıştırmaya devam etmektedir.

Ömrünü FETÖ’cü cemaatle, dini vakıf, cemiyetler ve derneklerle mücadeleye adamış Çanakkale Kamuoyu tarafından kişilik ve kimlikleri net olarak bilinen ayrıca eğitim camiası tarafından kim oldukları tanınan sol görüşlü muhalif, Atatürkçü ve Cumhuriyetçi Öğretmenleri FETÖ ile ilişkilendirmeleri akıl alır gibi değildir.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak Üyemiz Sayın Meltem Fethiye Çimen’e haksızca, hukuksuzca ve haysiyetsizce yapılan bu uygulamayı şiddetle kınıyoruz.

AKP İktidarı eğer FETÖ’cü arıyorsa kendi yönetim kademelerinde arasın, İl MEM’ler de arasın, biraz aynaya baksınlar göreceklerdir.

Boşuna uğraşmayın, bizleri ve Eğitim İş’i, bir zamanlar kol kola, kuzu sarması olduğunuz FETÖ ile ilişkilendiremezsiniz.

Eğitim İş’ten FETÖ’cü çıkmaz.

Eğitim İş olarak diyoruz ki:

Suçlu sizlersiniz, önce sizler bunun hesabını vermelisiniz!!
Üyemiz Sayın Meltem Fethiye Çimen yalnız değildir.
Üyemizin FETÖ ile ilişkisinin olmadığı er ya da geç ortaya çıkarılacaktır.
İşte o zaman hukuk önünde bu haksız ve adaletsiz uygulamaların hesabını örgüt olarak sorumlularından soracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.
Eğitim İş olarak üyemizin yanındayız, her platformda haklarını aramaya ve üyelerimizi savunmaya devam edeceğiz.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@