Eğitim Bir-Sen'den Atatürk Düşmanlığı Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan arındırmalıyız

EĞİTİMCİLER Birliği Sendikası (Eğitim- Bir- Sen) Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, “Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş...

Haberler 28.03.2016, 21:24 28.03.2016, 15:29
Eğitim Bir-Sen'den Atatürk Düşmanlığı Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan arındırmalıyız
EĞİTİMCİLER Birliği Sendikası (Eğitim- Bir- Sen) Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, “Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor” dedi.

Eğitim- Bir- Sen Burdur il divan toplantısı, Burdur Öğretmenevi’nde yapıldı.

Toplantıya, Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, Burdur Şube Başkanı Murat Bulut ile ilçe şube başkanları ve işyeri temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, “Bir medeniyet derdimiz, bir medeniyet kaygımız var bizim. Kaygı diyorum çünkü 100 yıllık geçmişte bugün geldiğimiz noktada neden medeniyet kaygımız olduğu, neden medeniyet derdimiz olduğu, neden iddiamız olduğunu siz eğitim çalışanı arkadaşlarımızın bildiğini düşünüyorum. Türkiye'nin hem siyasal hem sivil tarihine şöyle bir baktığımızda her 10 yılda bir iradesine ipotek koyulan, her 10 yılda bir iradesine balans ayarı çekilen bir ülkede yaşadığımızı hepiniz biliyorsunuz” dedi.

Atilla Olçum, şöyle dedi: “Yaklaşık 100 yıl boyunca bu ülkenin özellikle de eğitim alanında sirayet etmiş Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor. Bakanlık ve siyaset üzerinde ciddi bir baskı unsuru olarak da bunu takip edip üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor ve inşallah içimize yolculuk konusunda da ulaşabileceğimiz bütün alanlara ulaşıp bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

Eğitim- Bir- Sen Şube Başkanı Murat Bulut, konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Olçum’a plaket verdi.

Memur-Sen Eğitim Bir Sen neden yandaş İşte Belgesi
Yorumlar (9)
Atam sen rahat uyu 5 yıl önce
rahmetli ATATÜRK bu ülkeye ALLAH c.c. ın bir lütfudur ona yaradan mevlam devlet, ülke kurmayı nasip etti ya sana onun için salyalarını git başka yerde akıt senin ağa baban değiştiremez bu düzeni sen kimsin.
Carma 5 yıl önce
100 yıllık sistemmiş. Osmanlı zamanında Mars'a sefer düzenlemiştik zaten, orada suyu bulmuştuk. Bu sistemi İsmet İnönü, bilhassa Adnan Menderes ve sizin gibi yandaşlar Köy Enstitülerinin kapatılmasına çabalayarak ve göz yumarak bu hale getirdiniz. Atatürk'ü unutturamayacaksınız evelAllah.
5 yıl önce
Atatürkçülüğü kaldırıp tecavüzcülüğü mü koyalım.Atatürkçülüğünün ne olduğunu anlayaman öğretmen.
iiii 5 yıl önce
sen kimsin bee atütürk ü kaldırmayı bırak onun adını dahi almazsın sen atamızın o kesip çöpe attığı tırnağa dahi kurban ol
adem - erdemli/MERSİN 5 yıl önce
UZUN LAFIN KISASI EBS DEMEK, YANDAŞLIK DEMEK...
Önderimiz Atatürk 4 yıl önce
Eğitim birsen başkanı hangi milletten olduğunu ve T.C haricinde hangi büyük devletin maşalığını yaptığını açıklasın. Kendisine TÜRK kelimesinden rahatsız olup olmadığı da sorulsun. Ayrıca İstiklal Harbinde kimden yana olduğunu da merak ediyoruz.
Müslümanım Türküm 4 yıl önce
Aaaaaaaa bir de Türk bayrağının önünde poz vermişler. Türk Milletine bir devlet kuruveren büyük insana dil uzatan ve Türk olup olmadıkları şüpheli insanlarda Türk milletinin sembolü olan Türk bayrağı sevgisi olduğuna inanmıyorum. Olsa olsa gözboyamak için bayrak koymuşlardır.
Türkiye Cumhuriyeti ölümsüzdür.. 4 yıl önce
Hocam bu resimdekiler araplara çok benziyorlar..Bu yüzden Atatürkü sevmemeleri çok doğal..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@