Eğitim-Bir-Sen başkanları FETÖ'den gözaltına alındı

15 Temmuz Darbe girişimi sonrası Muğla`da FETÖ iddialarıyla çalkalanan eğitim camiasında skandalların ardı arkası kesilmiyor. 

Sendika 17.12.2016, 22:09 17.12.2016, 22:18
Eğitim-Bir-Sen başkanları FETÖ'den gözaltına alındı

Eğitim Bir Sen Seydikemer İlçe Başkanı İ.D FETÖ soruşturması kapsamında Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı.

habersasmaz.com'un haberine göre; aralarında şube müdürü, okul müdürü ve öğretmenlerin de olduğu bir gurup eğitimci bu gün sabah saatlerinde polis ekiplerince gözaltına alındı.

FETÖ iddialarına böyle cevap vermişti

FETÖ iddialarının tam ortasında ise Muğla EBS Başkanı Ö.U.`ın olduğu iddia ediliyor. Bu konuda geçtiğimiz günlerde basına da açıklama yapan Ö.U.`ın Kavaklıdere İlçesinde ihraç edilen FETÖ imamı bir öğretmene referans olduğu ve yönetici yapılmasına vesile olduğu da iddialar arasında.

FETÖCÜ'yü bile bile mi görevlendirdiler?

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci`nin ise FETÖ imamı olduğu iddia edilen ve kamudan ihraç edilen öğretmeni yönetici yapılma aşamasında öğretmenin sicil dosyasını dahi incelediği daha önce basına yansımıştı. Bu konuda da idari soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

FETÖ terör soruşturmasının daha da genişleyeceği ve yeni gözaltıların olabileceği ise eğitim çalışanlarınca da  konuşulanlar arasında.

Eğitim Bir Sen'den bir ilçe başkanı daha gözaltına alındı

Bugün sabah saatlerinde Muğla Seydikemer Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı İ.D. ile birlikte toplam 9 kişi FETÖ soruşturması kapsamında polis ekiplerince gözaltına alınmıştı ki, Antalya`nın Serik İlçesinden gelen bir FETÖ gözaltı haberi gündeme bomba gibi düştü.

Eğitim Bir Sen'i Taşra'da kimler yönetiyor?

Antalya’nın Serik İlçesi’nde aralarında Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı E.E.`nin de bulunduğu 4 kişi FETÖ/PDY soruşturmasında gözaltına alındı. Serik’te başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 4 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Şüphelilerin polis merkezindeki işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Eğitim Bir Sen içinde kendilerini gizlemiş ve yönetim kademelerine getirilmiş FETÖ üyeleri ile ilgili olarak EĞİTİM BİR SEN genel merkezinin neler yapacağı merak konusu…

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@