EBS'nin hangi iki talebi kabul gördü? 3600 Ek Gösterge mi İş Güvencesi mi Yoksa..

Eğitim-Bir-Sen: Başbakanlıktan iki önemli talebimiz Bakanlar Kurulu'nda kabul gördü

Haberler 15.12.2015, 22:59
EBS'nin hangi iki talebi kabul gördü? 3600 Ek Gösterge mi İş Güvencesi mi Yoksa..

Eğitim-Bir-Sen olarak Başbakanlıktan hukuki düzenleme yapılmasını ivedilikle talep ettiğimiz, “öğretim üyelerinin 72 yaşına kadar çalışabilmeleri” ile “akademik teşvik ödeneği için gerekli yönetmeliğin çıkartılması” konuları Bakanlar Kurulu’nda görüşülerek kabul edildi.

 

 

Ekim 2015 tarihinde YÖK ve Başbakanlığa başvurarak, öğretim üyelerinin 72 yaşına kadar üniversitelerde görev yapmalarına imkân sağlayan düzenlemenin devamı amacıyla 2547 sayılı Kanun’un geçici 55. maddesinin ikinci fıkrasında yer alan, “31 Aralık 2015” tarihinin ileriki bir tarihe ertelenmesini talep etmiştik.

Yine Aralık ayı başında YÖK, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakanlığa başvurarak, Şubat 2015 tarihi itibarıyla akademik teşvik ödeneği ödenmesine başlanacak olması dikkate alınarak, 2914 sayılı Kanun’un ek 4. maddesi hükmünde öngörülen yönetmeliğin ivedilikle hazırlanarak yürürlüğe konulmasını istemiştik.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Yüksek öğretim kurumlarında ve özellikle taşra üniversitelerinde görev yapan öğretim üyelerinin 72 yaşına kadar üniversitelerde vazifelerine devam etmelerinin sağlanacağını” söyledi. Kurtulmuş, ayrıca akademisyenlere verilecek teşviklerle ilgili yeni bir düzenlemenin de yönetmelik olarak Bakanlar Kurulu’na geldiğini, konunun görüşülüp, kararlaştırıldığını dile getirdi.

Eğitim-Bir-Sen olarak, taleplerimizin takipçisi olmaya devam edeceğiz. 

Emeklilik yaşı talebimiz

Akademik teşvik ödeneği talebimiz

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@