EBS Seçim Görevlendirmelerinden Rahatsız

EBS Seçim Görevlendirmelerinden Rahatsız

Haberler 14.10.2015, 17:34
EBS Seçim Görevlendirmelerinden Rahatsız

7 Haziran seçimleri öncesi yalan yanlış listelerle üyelerimizi, oy çalacaklar diye hedef gösteren Fuat Avni’nin, bu seçim öncesi neden sesi çıkmıyor diye merak etmiştim. Şube alanımızdaki bazı ilçelerde, sandık kurullarında görev verilenlerin listesi üzerinde yaptığım küçük bir çalışma ile bu sessizliğin nedenini anlamış oldum.

İlçe Seçim Kurullarının, geçen seçimde, okul isimlerinin bile şahıs isimleri diye yayınlandığı listelerden etkilenerek, bu seçimde çok tutarsız görevlendirmeler yaptığı anlaşılıyor. Şöyle ki, görev almak için başvuru yapan idareci arkadaşlarımıza bile görev çıkmazken, ücretsiz izinde olan malum kesimden bir öğretmene görev çıkabiliyor. Sabiha Gökçen Havaalanında, seçim görevi almak için başvuru yapan arkadaşlarımıza görev çıkmamış olmasının sebebi kuraya bağlanırken nasıl oluyorsa belli isimlere her kurada görev çıkabiliyor. Anlaşılan ustaca çalışılmış ve ince bir işçilik yapılmış.

Bu İlçe Seçim Kurulu Müdürleri nasıl atanır, nasıl yer değiştirir, rotasyon herkesi yerinden ederken bunlar nasıl yıllarca bu görevlerde kalabilir açıkçası merak ettim. YSK, bir yargı kurumuysa en azından ülkemizdeki ortalama yargı standardında çalışması gerekmez mi?

Şimdi Fuat Avni’ye bir görev düşüyor, bu bilgileri de paylaşsın. Geçen seçimde hedef gösterdiği üyelerimizin ne kadar oy çaldığını, bu seçimde beğenisini kazanan sandık görevlileriyle, destek verdikleri partiler lehine ne kadar oy çalacaklarını da açıklasın. Seçim kurulları da sandık görevlilerini nasıl belirlediklerini kamuoyuna açıklasın. Açıklasınlar ki listeleri Fuat Avni’nin yapmadığına inanalım.

Talat YAVUZ

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@