EBS'li Talat Yavuz'a Eğitim-Sen'den tepki geldi...

Eğitim Bir Sen'in İstanbul 4 No'lu Şube Başkanı Talat Yavuz'un çirkin sözlerine tepkiler devam ediyor... Paylaşımını sildi ama...

Sendika 01.07.2017, 16:03
EBS'li Talat Yavuz'a Eğitim-Sen'den tepki geldi...

Eğitim Bir Sen'in İstanbul 4 No'lu Şube Başkanı Talat Yavuz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı ve bugün 17. gününe giren 'Adalet Yürüyüşü'ne katılanları tehdit etti. Bu tehdide Eğitim Sen İstanbul 5 No'lu Şube Başkanı'ndan yanıt geldi: "Herkes için adalete ihtiyaç var. Adalet demeye devam edeceğiz."

Talat Yavuz, "Gerekirse tatile çıkan üyelerimizi çağırır, meydanları size dar ederiz" derken, 'Düzce'de yürüyüş alanına dökülen gübrenin uyarı niteliği taşıdığını ve cezaevinde hainleri barındıracak çok sayıda yer olduğunu' ifade etti.

Facebook hesabından yaptığı paylaşımda tehditler savuran Yavuz'un açıklamasının tamamı şöyle:

UMUDUN BAĞLANDIĞI YER

Sabahleyin işe gelirken yolumu Maltepe Cezaevi önüne çevirdim. CHP buraya yürüyor. Buradan bir iktidar çıkar mı diye baktım, hiçbir ışık göremedim.

(CHP lideri Kemal) Kılıçdaroğlu, İstanbul'a yaklaştıkça konvoyuna katılan asker, polis, savcı, öğretmen katili teröristlerle buraya ulaşınca ne isteyecek?

1) Türkmenlere yardım götüren MİT tırlarını deşifre eden, ihaneti belgeli milletvekili serbest bırakılsın,

2) 15 Temmuz'un kontrollü darbe girişimi olduğu kabul edilsin, bütün FETÖ militanları serbest bırakılsın,

3) 20 Temmuz gerçek darbe ilan edilsin, OHAL sona erdirilsin,

4) Referandum sonuçları yok sayılsın,

5) HSK'da Moğoltay standardına dönülsün,

6) Küresel güçler Türkiye'ye müdahale etsin.

Bu kafa, 1920 öncesinde olsaydı mandacılığı savunur, İstiklal Savaşına katılanları, 'dünyaya kafa tutarak başımıza iş açıyorlar' diye suçlardı."

'İSTANBUL'A YAKLAŞTIKÇA TEHLİKE BÜYÜYOR'

"İstanbul'a yaklaştıkça tehlike büyüyor. Bu kadar vatan millet düşmanını, on maddelik göstermelik genelgeyle kontrol edemezsiniz. Amacınızı millet biliyor."

'BİZDEN UYARMASI'

"Düzceli vatandaş yolunuza bir kamyon gübre dökerek sizi uyardı. 15 Temmuz'dan beri sabır taşına dönen milleti, daha önceki şımarıklıklarınıza sabreden millet zannetmeyin. Bizden uyarması, biz de sivil itaatsizlik hakkımızı kullanırsak kaçacak cezaevi bile bulamazsınız. Bu milletin sabrını bu kadar zorlamayın."

'TÜM ÜYELERİMİZİ ÇAĞIRIR, SİZE DAR EDERİZ'

"Gerekirse biz de tatile giden bütün üyelerimizi göreve çağırır, Maltepe'yi size dar ederiz. Bekliyoruz… Maltepe Cezaevi bu görüntüsüyle daha çok haini bünyesinde barındırabilir. Ona bu sabah yerinde teşhis ettim ve huzurla oradan ayrıldım. Milletimiz rahat olsun."

PAYLAŞIMINI SİLDİ

Yavuz'un bir süre sonra sosyal medya paylaşmını sildiği görüldü.

EĞİTİM SEN: HERKES İÇİN ADALET

Eğitim Sen 5 No'lu Şube Başkanı Ata Esen ise tehdite yanıt vererek, "Eğitim Bir Sen’in İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz'un, Adalet Yürüyüşü’ne katılanları tehdit ettiği açıklamasını üzüntü ve kaygı duyarak karşılıyor,bir eğitimciye ve bir eğitim sendikası temsilcisine ait olmaması gereken bu dili reddediyoruz" ifadelerini kullandı.

Eğitim Sen 5 No'lu Şube Başkanı Ata Esen

"Eğitimin ve eğitim emekçilerinin yüzlerce sorunu varken, eğitimcilerin, velilerin ve şu anda memleketin her yerinde milyonlarca her kesimden yurttaşın 'Adalet' talebini haykırdığı bu günlerde kin ve nefret dolu bu dili kabul edilemez buluyoruz" diyen Esen, "Özellikle hiçbir hukuk sürecinin işletilmediği, on binlerce kamu emekçisinin ihraç edildiği ve açlığa terk edildiği bugünlerde en çok sendikaların 'Adalet' talebini yükseltmesi gerekiyor.Yaşanılan mağduriyetlere gözünü,kulağını kapatan 'sendika' veya 'sendikalar' sendikaya emekçilerin en çok ihtiyaç duydukları dönemde kendi varlıklarını da reddetmiş durumdadır" dedi.

Şube Başkanı Ata Esen sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir eğitimcinin dili kutuplaştıran, kin ve nefret içeren değil bütünleştiren bir dil olmalıdır. Bizler geçmişten bugüne 'Herkes İçin Adalet' dedik, demeye de devam edeceğiz. Bizim dilimiz sevginin 'Öğretmen yalvarmaz,öğretmen boyun eğmez, öğretmen el açmaz, öğretmen ders verir' diyen Fakir Baykurtların dili olmaya devam edecektir. İş yerlerimizde de, sokaklarda da, meydanlarda da 'Herkes İçin Adalet' demeye devam edeceğiz!!!" (BirGün gazetesi)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@