Çorlu'da 3 Sendikadan da Ortak Açıklama Konu Malum Sen'in Baskıları

Eğitim İş, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen'in ortak yaptığı açıklama şu şekilde.....

Haberler 29.04.2016, 17:46
Çorlu'da 3 Sendikadan da Ortak Açıklama Konu Malum Sen'in Baskıları
BASINA VE KAMUOYUNA;
 
DEĞERLİ EĞİTİM VE BASIN EMEKÇİLERİ;
 
HANGİ SORUNDAN BAŞLAMAKTA ZORLUK ÇEKTİĞİMİZ VE BİR ARAYA GELDİĞİMİZ BU GÜNDE;MİLLİ EĞİTİM KURUMU HER GEÇEN GÜN DAHA DA FAZLA SORUNLAR YUMAĞI HALİNE GELMEKTEDİR.
 
ÖĞRETMENLER CİDDİ ANLAMDA MOBBİNGE MARUZ KALMAKTA; BAKANLIK VE ÇEŞİTLİ BİLEŞENLER ARACILIĞI İLE İTİBARSIZLAŞTIRMAYA DEVAM EDİLMEKTE; TOPLU SÖZLEŞMEDE YETKİLİ SENDİKA OLMASINDAN ÇOK YANDAŞ OLMASIYLA VE HÜKÜMET SENDİKASI OLMA ÖZELLİĞİYLE ÖN PLANA ÇIKMIŞ OLAN SENDİKA MARİFETİYLE HAKLARINI ALAMAMAKTA; NORM FAZLASI OLMAKLA TEHDİT EDİLMEKTE; DERS PROGRAMI TEHDİTLERİYLE SENDİKALARINDAN İSTİFAYA ZORLANMAKTADIR.4 AY GEÇMESİNE RAĞMEN SINAV ÜCRETLERİNİ ALAMAMAKTADIR.BU SORUNLAR EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN SORUNLARINDAN ÇOK ÇOK AZ BİR KISMI.
 
GÖREVE YENİ BAŞLAYAN ÖĞRETMENLER İSE ADAYLIKLARI SÜRESİNCE SUBJEKTİF BİR DEĞERLENDİRME İŞLEMİNE TABİ TUTULMAKTADIRLAR.
 
BİZLER, EĞİTİM FAKÜLTELERİNİ BAŞARIYLA BİTİRİP MEZUN OLAN,YÜZBİNLERCE GENCİN GİRDİĞİ KPSS BELASINDAN SIYRILIP BAŞARILI OLAN,FİİLEN ÇALIŞMAYA BAŞLAYAN ADAY ÖĞRETMENLERİN TEKRAR YAZILI VE SÖZLÜ SINAV ADI ALTINDA BASKI ALTINA ALINARAK SÖZDE DEĞERLENDİRİLMESİNİ KABUL ETMİYORUZ.
 
Şimdi soruyoruz??
 
Rehber öğretmeninden,okul müdüründen,teftiş kurulundan,yazılı sınavından geçerli notlar alan aday öğretmen arkadaşlarımızın liyakatı ve objektifliği tartışılacak komisyonlarca uygulanan sözlü sınavlarında sorulan,''ucu açık'' sorulardan geçer not alamayıp ,emeğine ,ekmeğine mani olmak hangi akla hangi vicdana sığar???
 
ADAY ÖĞRETMENLERE DAYATILAN BU SINAVLARIN HER AŞAMASINI FIRSAT BİLEN YANDAŞ SENDİKA YÖNETİCİLERİ ADAY ÖĞRETMENLERİ ŞUURSUZCA KISKACINA ALMAYA;BASKI OLUŞTURMAYA BAŞLAMIŞLARDIR.OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARI DA BAĞLI BULUNDUKLARI SENDİKANIN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYARAK ODALARININ KAPILARINI ÜYE ÇALIŞMALARI YAPILMASI AMACIYLA SENDİKA YÖNETİCİLERİNE AÇMAKTA TEREDDÜT ETMEMİŞLERDİR. YETKİLİ SENDİKA YÖNETİCİLERİ VE DESTEKÇİLERİ “TARAF OLMAYAN BERTARAF OLUR” SÖZÜNÜN ÖZELLİKLE ADAY ÖĞRETMENLER , ASİL ÖĞRETMENLER veidareciler ÜZERİNDE UYGULAYICISI OLMUŞLARDIR.
 
BİZLER ADAY ÖĞRETMENlerin,öğretmenlerin ve idarecilerin iradeleriyle istedikleri SENDİKAYA ÜYE OLMAYI TERCİH EDEBİLECEK YETERLİLİKTE OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUZ. AMA SİZLER BIRAKIN BU TERCİH
 
YAPMA HAKKINI VERMEYİ,OKUNACAK KİTAP LİSTESİNİ BİLE ELLERİNE TUTUŞTURARAK BU ÖĞRETMENLERE KİTAP SEÇME YETERLİLİKLERİNİN BİLE OLMADIĞINI HİSSETTİRİYORSUNUZ.
 
Görevi başındaki 13 000 öğretmenin değerlendirilmesi sonucunda yaklaşık 8 000 i bu değerlendirme sonunda başarısız görülerek ,üzerlerindeki müdürlük görevi alınmış,takip eden süreçte de 40 000 civarında müdür yardımcısı görevinden uzaklaştırılmıştır.
 
Şimdi yine sormak istiyorum!?
 
Okullarda yandaş sendikanın dışındaki sendikalardan kaç idareci kalmıştır??Oransal olarak yüzde kaçı yandaş sendikaya üye yaptırılmıştır ??
 
BİZLER ÜÇ SENDİKA OLARAK YETKİLİLERE SORMAK İSTİYORUZ:
 
1. YAPILAN BASKILARDAN,ZORBALIKLARDAN,TEHDİTLERDEN HABERİNİZ VAR MI?
 
2. OKUL İDARECİLERİNİN ODALARI SENDİKA ODALARI MIDIR?
 
3. ADAY ÖĞRETMENLERİN OKUL AÇILIŞLARINA VE KAHVALTI ORGANİZASYONLARINA KATILMALARININ YAZILI VE SÖZLÜ SINAV PUANLARINA HERHANGİ BİR KATKISI OLACAK MIDIR?
 
4. ADAY ÖĞRETMEN DEĞERLENDİRME KOMİSYONUNA SEÇİLEN GÖREVLİLERİN BELİRLENMESİNDE HANGİ ÖLÇÜTLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURDUNUZ?
 
5. ŞUBAT AYINDA İLÇEMİZDE GÖREVE BAŞLAYAN 87 ÖĞRETMENİN KAÇ TANESİ EĞİTİM BİR SEN ÜYESİDİR?
 
6. “OBJEKTİF” DEĞERLENDİRME KOMİSYONUNUN KARARI NETİCESİNDE ASİL ÖĞRETMENLİK YAPMASININ UYGUN GÖRÜLMEMESİNİN NEDENİ ÖĞRETMENİN DOSYASINDA SENDİKA ÜYELİK FORMUNUN OLMAMASI OLABİLİR Mİ?
 
EĞİTİM İŞ,EĞİTİM SEN VE TÜRK EĞİTİM SEN OLARAK ADAY ÖĞRETMENLERİN VE TÜM ÖĞRETMENLERİN HER MAĞDURİYETİNDE ÖRGÜTLÜ GÜCÜMÜZLE YANLARINDA OLACAĞIZ VE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ.
 
EĞİTİM İŞ ÇORLU TEMSİLCİLİĞİ
 
EĞİTİM SEN ÇORLU TEMSİLCİLİĞİ
 
TÜRK EĞİTİM SEN ÇORLU TEMSİLCİLİĞİ
Eğitim İş Sendikası daha sonra Laikliğe karşı söylemleriyle Türkiye gündemine oturan ve oldukça fazla tepki gösterilen MECLİS Başkanı İsmail Kahraman'a karşı suç duyurusunda bulundu.


 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@