Çocuk istismarına tepki gösterdiler

ESKİŞEHİR'de eğitimciler ve öğrenci velileri derneği üyeleri, yaptıkları basın açıklamasıyla çocuk istismarına tepki gösterdi. Porsuk Bulvarı'nda biraraya gelen Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), Eğitimciler Derneği...

Haberler 02.04.2016, 14:02
Çocuk istismarına tepki gösterdiler
ESKİŞEHİR'de eğitimciler ve öğrenci velileri derneği üyeleri, yaptıkları basın açıklamasıyla çocuk istismarına tepki gösterdi.

Porsuk Bulvarı'nda biraraya gelen Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), Eğitimciler Derneği (Eğit-Der), Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği (TEÖD) ve Tüm Öğrenci Velilileri Dayanışma Derneği (ÖVDER) üyeleri 'Susmadık, susmayacağız. Çocuklarımıza yönelik taciz, tecavüz ve istismara sessiz kalmayacağız' yazılı pankart açtı.

Sık sık 'Çocuk susar, sen susma' ve 'Çocuk istismarına sessiz kalma' sloganları atan grup adına basın açıklamasını TEÖD Şube Başkanı Hilal Güraslan okudu. Güraslan şunları kaydetti: "Son günlerde basına yansıyan, Karaman'da Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ile Mensupları Derneği'ne yakın kişilerin kiraladığı evlerde kalan 9 -10 yaşlarındaki 45 erkek öğrencinin etüt öğretmeni M.B. tarafından cinsel istismara maruz kaldığı haberlerine hemen hemen her gün bir yenisi eklenmektedir. Her gün farklı yerde, farklı şekillerde ve farklı kişilerce çocuklar istismara maruz kalmaktadır. Bizler, bu ve benzeri vakaların bir daha yaşanmaması için kalıcı çözümlerin biran evvel hayata geçirilmesini, hukukun tecavüzcüleri korumak yerine adaleti tesis etmesini ve Ensar Vakfı başta olmak üzere denetimden uzak dini vakıf ve cemaat evlerinin kapatılmasını talep ediyoruz. 'Bir kereden bir şey olmaz' anlayışı içerisinde olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanını da istifaya davet ediyoruz." 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@