Çalışanın Özlük Dosyasını İnternete Koydular!

Özgür Eğitim-Sen Basın Açıklaması: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kimlik bilgilerinin internete sızdırıldığı haberinin şokunu üzerimizden atamamışken yeni bir skandalla sarsıldık.

Haberler 15.04.2016, 21:22
Çalışanın Özlük Dosyasını İnternete Koydular!
"ÇALIŞANIN ÖZLÜK DOSYASINI İNTERNETE KOYDULAR!"

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kimlik bilgilerinin internete sızdırıldığı haberinin şokunu üzerimizden atamamışken yeni bir skandalla sarsıldık.

Skandalın merkez üssü, adı skandallar ve hukuksuzluklar ile gündemden düşmeyen Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü!

12.04.2016 tarihi itibariyle pek çok haber sitesinde, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev yapmakta olan Numan Cengiz’in özlük dosyasında yer alan belgeler sahte bir isimle yayımlandı.

Devletin namusu sayılabilecek, çalışanına ait kişisel verilerin pervasızca kamuya açık edilmesi başlı başına skandaldır. Son dönemlerde yaşadığımız devletin mahremiyetini hiçe sayan uygulamalara eklemlenen bu son hadise üzerinden MEB'in behemehâl soruşturma açması, olayın üzerine titizlikle giderek sorumluları hakkında gerekli işlemleri yapması kamu vicdanının rahatlatılması açısından elzemdir.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı başta olmak üzere bakanlık yetkilileri Milli Eğitim Bakanlığının mahremiyetine yönelik yapılan bu saldırı karşısında ne yapacaklar?

Ankara’nın ortasında kanun, yönetmelik tanımayan işi aleni suça kadar vardıran sorumlular hakkında işlem başlatacaklar mı?

Ankara Yenimahalle’de görev yapmakta olan pek çok Milli Eğitim Bakanlığı personeli sendikamız yetkilileri ile görüşerek endişelerini dile getirmişler, kendi kişisel verilerinin de bu örnekte olduğu gibi üçüncü şahıslarla ve basın yoluyla paylaşılabileceğini iletmişlerdir.

Bu endişeye kim cevap verecek? Bu hukuksuzluğa kim dur diyecek?

Milli Eğitim Bakanlığı sessizliğini ne zaman bozacak?

Yoksa çalışanına “Herkes başının çaresine baksın!” mı diyecek? Merakla bekliyor ve konunun adli ve idari mercilerde takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@