Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu Ey Türk Eğitim-sen?

Ata-sen'den Türk Eğitim-sen'e ağır eleştirileri....

Haberler 25.08.2015, 12:38
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu Ey Türk Eğitim-sen?

Toplu sözleşme masasını imzalar atılırken terk eden Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kameraların önünde el kol hareketi yaparak güya Bakan'a ve atılan imzalara tepki gösterdi.

Oysa aynı İsmail Koncuk ve Türkiye Kamu Sen binasının açılışına davet ettiği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile gayet samimi pozlar içindeydi.

Toplu sözleşme sonrası kameralar önünde de ahkam kesmekten geri durmayan Koncuk'un sözde dik duruşlu tavrı Türkiye Kamu Sen'in resmi internet sitesinde şöyle lanse edildi:

"Bakan Faruk Çelik’in açıklamasının ardından Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, toplu sözleşme süreci ve atılacak olan imzalara ilişkin görüşlerini açıklamak isterken, Bakan Çelik tarafsızlığını bir kez daha yitirerek açıklamaların dışarıda yapılmasını istedi. Bakan Faruk Çelik’in tavrını sert şekilde eleştiren Genel Başkanımız İsmail Koncuk, masayı terk etti."

Sitede Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un sözlerine de yer verildi:
"Sözlerime sayın Bakan Faruk Çelik’in masadaki anlaşılmaz tutumunu kınayarak başlamak istiyorum. Bu toplu sözleşme kapalı kapılar ardında alınan kararların oluşturulduğu ve masada hepinizin gördüğü üzere bize dayatıldığı bir toplu sözleşme masası oldu. Bunda da en büyük rol sayın Faruk Çelik’indir. Sayın Bakan kendisine verilen rolü hakkıyla bu toplu sözleşmede yerine getirmiştir. Kendisine göre muhalif olarak gördüğü konfederasyonların başkanlarının toplu sözleşme metninde anlaşılan konuları değerlendirmesine bile tahammül edemeyen Faruk Çelik’in ne kadar demokrat olduğunu kamuoyunun takdirine sunuyorum. Bu toplu sözleşme tam bir fiyaskodur...  Faruk Çelik Bakanlık finalini bizim gözümüz de çok kötü yapmıştır. Bizim için önemli bir şahsiyetti, kendisiyle bir muhabbetimiz vardı, şu tutumuyla bu saygımızı ve muhabbetimizi kaybetmiştir. Eliyle yaptığı binayı eliyle yıkmıştır. Tekrar kınıyorum, saygılar sunuyorum."
(Açıklamanın tam metni: http://www.kamusen.org.tr/icerik_goster.php?Id=9861)
***
Şimdi biz de Türk Eğitim Sen Genel Başkanı'na ve bu yönetin anlayışının peşinden sürüklenen bütün Türk Eğitim Sen'lilere buradan seslenerek şunları soruyoruz:

1) Bu Faruk Çelik'le samimi pozlar içinde bina açılışı yapan siz değil miydiniz İsmail Koncuk?
(İşte o görüntüler: https://www.facebook.com/ATASENDIKA/photos/a.526100030772352.1073741838.159063057476053/638575222858165/?type=3&theater)

2) AKP'nin Bakanı Faruk Çelik'in demokrat olmadığını yeni mi anladınız? Yeni anladıysanız size günaydınlar dileriz!

3) Sizin için önemli olduğunu, saygı ve muhabbet beslediğinizi belirttiğiniz şimdi de defalarca kınadığınız bu Bakan sizi kandırmış ve aldatmış mıdır?

4) Tayyip Erdoğan zihniyeti, "Ergenekon ve Balyoz davaları konusunda Cemaat bizi kandırdı. Çözüm süreci konusunda PKK bizi kandırdı. Türkiyelileşme konusunda HDP bizi kandırdı." diye kendini aklamaya çalışıyor ya sayın Koncuk, Bakan Faruk Çelik'in sizi kandırması da buna mı benziyor?

5) Kandırılan ve bunu da kendi ağzıyla ifade eden bir Genel Başkan'ın eğitimcilerin haklarını, hukuklarını koruyabilecek yeterliliğe sahip olup olmadığının takdirini de Türk Eğitim Sen üyelerine bırakıyoruz.
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'a tavsiyemiz evinde oturup çay, kahve içerek eş-dost sohbetleriyle yetinmesidir. Zira sendikacılık ciddi bir iştir. Kandırıldım, aldatıldım mazeretleriyle çalışanların hakkı korunamaz!

ATASEN
Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@