Bu kelimelerden sonra aklınıza ilk gelen kuruma çok sert eleştiri

Açıklamaya yazacak bir özet dahi bulamadık....

Sendika 14.03.2017, 19:53
Bu kelimelerden sonra aklınıza ilk gelen kuruma çok sert eleştiri

ÖSYM bu yılki YGS sınavında şapkadan tavşan çıkararak, 1 dakika ile 9:45’lik bir şov yapmıştır.

Bütün umudunu ve geleceğini bu sınava bağlayan öğrencileri sınav salonlarının kapılarında 1 dakika gecikti diye cihanı âleme ders olsun niyetiyle örnekleyerek ağlatmıştır.

Sınav sistemini her yıl yaz boz tahtasına çevirerek çarkıfelek misali bir oryantalizm havasına dönüştüren ÖSYM 9:45’lik yeni uygulamasıyla gençlerimizin hayatı ıskalamasına sebep olmuştur.

Türkiye’ye göç eden Suriyeli gençlerin bile istediği üniversiteyi istediği bölümü sınavsız seçerek okuması bir yana bütün yıl emek harcayarak bu sınava hazırlanan gençlerimizi 1 dakika geç kaldı diye sınava almaması derin bir çelişkidir.

ÖSYM Başkanının “Sınav giriş belgelerinde sınav giriş saatleri yazıyordu” diye açıklaması komedinin son noktasıdır.

“Sınav giriş saatlerini yazmasaydınız bari!”

Alışıla gelmiş bir sınav sisteminin giriş ve başlangıç saatlerini ikide bir değiştirerek adayların evrimleşmesini mi bekliyorsunuz?

Yıllarca soruları çaldırarak hırsızların sorular ile cevaplarını bazı kesimlere servis etmesine seyirci kalınması yetmiyormuş gibi, birde 9:45’lik bir uygulamayı çıkararak ÖSYM’de devrim yaptınız.

O sınavı 1 dakika ile kaçıran aday gençlerimizin gözyaşları hiç mi vicdanlarınıza dokunmuyor?

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak sınava 1 dakika ile kaçıran adaylara yargıya başvurmaları çağrısında bulunuyoruz.. Haklarınızı arayınız. (Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu)

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@