Bu il mem'de olmaz işler ayyuka çıkıyor artık

Nasıl bir kurumsa her daim uygulamalarıyla basında kendisine yer bulabilen Milli Eğitim bu kez de 'üfürükten teyyare' bir gerekçeyle gündemde..... Yalnız taş büyük....

Sendika 28.02.2017, 01:00
Bu il mem'de olmaz işler ayyuka çıkıyor artık

Eğitim İş Çanakkale Şubesi Disiplin Kurulu Başkanımız Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sayın Musa Kalender hakkında yürütülen üfürükten teyyare bir soruşturma gerekçesiyle Ticaret Lisesi olarak bilinen Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sürülmüştür.

Sürgün diyoruz çünkü hakkında yürütülen soruşturmanın gerekçe, tanık ve delilleri bakımından iddialar havada kalmış verilen uyarı cezası da 22 Şubat 2017 tarihinde İl Disiplin Kurulunca kaldırılmıştır.

Uyarı cezası ile sonuçlandırılmış bir soruşturma da kim veya kimler böyle ağır bir bedeli Disiplin Kurulu Başkanımız Musa Kalender’e ödetmek istemektedir.

İl Milli Eğitim bünyesinde gerek maarif müfettişleriyle veya muhakkik olarak atanan okul müdürü aracılığıyla yürütülen soruşturmalarda Adaleti arayıp bulmak neredeyse imkansız bir hale gelmiştir.

Eğitim İş olarak üyelerimize ve yöneticilerimize karşı bu uygulama yöntemleriyle yaratılan mağduriyetler artık amacını aşmıştır.

Ellerindeki yetkileri bir cezalandırma kozu olarak kullananlar bilmelidir ki, bu hesap bizim açımızdan çarşıya uymaz.

Eğitim sisteminin yarattığı adaletsizlik sürekli kesinleşirken birde iş bilmez, mevzuat ve yönetmelik hatta yasa tanımaz bir şürekânın yaptığı kitabına uydurulmuş uygulamalar Çanakkale İl Milli Eğitim’de iyice ayyuka çıkmıştır.

Dönem ortasında Disiplin Kurulu Başkanımız Sayın Musa Kalender’i öğrencilerinden ayırarak sudan sebeplerle cezalandırmak başta o öğrencileri ve velileri cezalandırmaktır.

Kamu göreviyle ilgili bu güne kadar herhangi bir ceza almamış Musa Kalender’i okul değişikliği ile cezalandırmak aklın ve hukukun özüne aykırıdır.

Eğitim İş olarak Disiplin Kurulu Başkanımız Sayın Musa Kalender’e yaşatılan bu cezayı ortadan kaldırmak için hemen idari davalarımızı açarak durduracağız ve Musa Hocamızı öğrencilerine kavuşturacağız.

Ayrıca bu hukuk garabeti kararı verenler ile ilgilide idari ve adli soruşturma talebinde bulunacağız.

Disiplin Kurulu Başkanımız Sayın Musa Kalender’i yandaş bir tezgaha yedirtmeyeceğiz.

25 Şubat 2017 - Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@