Bölücü ve İşbirlikçi Terör Örgütlerinin Terör Saldırılarını Lanetliyor, Şehitlerimize Sahip Çıkıyoruz!

Emperyalist savaş bezirgânlarının Ortadoğu’daki maşalığını yapmayı hedefleyen 13 yıllık uluslararası bir siyasetin sonucunda ülkemizdeki terör saldırıları hat safhaya varmıştır.

Haberler 07.08.2015, 13:27
Bölücü ve İşbirlikçi Terör Örgütlerinin Terör Saldırılarını Lanetliyor, Şehitlerimize Sahip Çıkıyoruz!

mehmet balıkEmperyalist savaş bezirgânlarının Ortadoğu’daki maşalığını yapmayı hedefleyen 13 yıllık uluslararası bir siyasetin sonucunda ülkemizdeki terör saldırıları hat safhaya varmıştır.

Suruç’ta kimin yaptığı henüz belli olmayan ancak Suriye’nin kuzeyinde kukla bir devlet kurulması amacına hizmet ettiği açık olan terör saldırısı sonuc 32 gencin katledilmesiyle başlayan süreç, polis ve askerlerimizin şehit edilmeleriyle birlikte kanlı bir senaryoya dönüşmüştür.

“Şam’daki Emevi Camisinde namaz kılma” arzusu ile yanıp tutuşan AKP Hükümeti, Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesi gereği Cumhuriyetten beri gelen “komşu devletlerle iyi geçinme” anlayışını terk etmiş, ülkemizi yangın yerine çeviren dengesiz ve etnik bir dış politika izlemiştir.

Komşu ülke Suriye’nin ulus ve ülke bütünlüğünü yok sayan, sömürgeci emperyalist  devletlerin Ortadoğu’da önce kaos yaratma sonrasında ise istedikleri düzeni tesis etme politikasının en önemli ortağı olmayı “BOP’un Eşbaşkanlığı”nın bir gereği olarak kabul eden AKP iktidarı, ülke çocuklarının, güvenlik güçlerinin dökülen kanı üzerinden yeni bir iç politik manevrayı hedefliyor.

7 Haziran sonrası istediği mutlak sonucu elde edemeyenler, diktatörlük hevesleri, cumhuriyeti tasfiye gayretleri sekteye uğrayanlar, seçim sonuçlarını “millet kaousu seçti” olarak yorumlamışlar, 13 yıllık hukuksuzluklarının, 13 yıllık yağma ve talanlarının hesabının sorulamaması için bugün kaosu kendi elleriyle var etmektedirler.

Atatürk’ün ulus ve ülke tanımını kabullenemeyenler, Ortadoğu’daki kanlı etnik ve mezhep temelli terör örgütlerine “terör örgütü” diyemeyenler, gönderdikleri tırlar dolusu silahlarla komşu Suriye’nin ayrılıkçı, gerici unsurlarını besleyenler, Suriye’de de Irak’ta olduğu gibi uydu devletçiklerin kuruluşuna giden yolların taşlarını kendi elleriyle döşemişlerdir.

ABD ile varılan yeni mutabakat gereği, Türkiye’ye Azez-Trablus hattının IŞİD’ten arındırılması görevi verilmiştir. Bölgenin IŞİD’ten arındırılmasından sonra, Suriye’nin toprak bütünlüğünü ortadan kaldırmayı hedefleyen başka grupların eline geçeceği aşikardır.

Eğitim-İş olarak diyoruz ki;

7 Haziran 2015’te halkın sandığa yansıttığı siyasal tercihin gereği yapılmalı, belirsizlik ve kaos ortamından çıkılmalıdır. Halk elli gün önce AKP’yi iktidardan düşürmüş, ülkeyi tek başına yönetme yetkisini elinden almıştır. Ancak AKP hala ülkeyi tek parti iktidarıyla yönetmekte ve sorumsuzca bir savaş politikası yürütmektedir.

Meşru hükümet dışında Suriye’de herhangi bir siyasal muhatap kabul edilmemelidir. Suriye’nin ülke ve ulus bütünlüğünü ortadan kaldıracak emperyalist politikaların parçası olmaktan vazgeçilmeli, ayrılıkçı-gerici terörist gruplara yapılan yardımlar sonlandırılmalı, Suriye’nin meşru siyasal iktidarı öncülüğünde istikrara götürecek politikalar desteklenmelidir.

Ülkemiz ve bölgemiz, içine sokulmak istenilen savaş, kargaşa ve terör ortamından ancak bölge ülkeleriyle teröre karşı ittifak kurarak ve her türden dış müdahaleye karşı kararlı bir tutum sergileyerek çıkabilir.

Ülkemizdeki terörün kışkırtılmasına yönelik karanlık senaryoların bedeli gençlerimize, güvenlik güçlerimize ve sivil halkımıza ödetilmektedir.

İyi bilinmelidir ki Irak ve Suriye'de yaşandığı gibi bir ülkenin dinsel, mezhepsel ve etnik temelde parçalanmasının en ağır bedelini o ülkelerin emekçileri, işçi sınıfı ve yoksul halkı ödemektedir.

Terörü besleyecek her türlü politikadan vazgeçilerek, bölgemizin huzur ve istikrarına katkı sunulmalıdır. Bir insanlık suçu olan terör saldırılarını lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı diliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Halkı yani Türk Ulusu; bu karanlık günleri sonlandırarak yeniden aydınlığa, devrimci cumhuriyete, bağımsız bir ülkeye ve gerçek demokrasiye ulaşacak kudrettedir.        

07.08.2015

Mehmet Balık

Eğitim iş Antalya Şube Başkanı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@